Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand rijdt in veldrit Sint-Niklaas van start tot finish op kop

Brand rijdt in veldrit Sint-Niklaas van start tot finish op kop

SINT-NIKLAAS (ANP) - Lucinda Brand heeft de Waaslandcross gewonnen, een van de laatste veldritten van deze winter in Sint-Niklaas. De Nederlands kampioene was een klasse apart en reed de hele wedstrijd alleen vooruit. Op 25 seconden werd de Belgische Laura Verdonschot tweede. Ze hield de Nederlandse Annemarie Worst net achter zich.

Voor Brand was het haar zesde zege van het seizoen. Ze veroverde onder meer de Nederlandse titel. Op het WK van Tabor finishte ze als tweede achter landgenote Fem van Empel. De wereldkampioene ontbrak in Sint-Niklaas, net als veel andere toppers.

Brand (34) had vooraf met haar ploegleider Sven Nys van Baloise-Trek Lions bedacht dat een lange solo misschien niet zo handig zou zijn. "Als er een grote groep achter me zou rijden, was het wellicht handiger om me terug te laten zakken. Op dit parcours is het moeilijk alleen rijden", vertelde ze in het flashinterview kort na de finish. "Maar of ik was heel sterk, of keken ze achter me meer naar elkaar. Toen ben ik toch maar alleen verder gegaan."

'Tevreden'

In de 23 crossen die ze deze winter reed stond ze maar drie keer niet op het podium. "Het is een hartstikke mooi seizoen. Ik kan nu al tevreden terugkijken."

Zondag volgt nog de laatste wedstrijd om de X2O-Trofee in Brussel. Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

2 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

8 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

8 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

12 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden