Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand rijdt in veldrit Sint-Niklaas van start tot finish op kop

Brand rijdt in veldrit Sint-Niklaas van start tot finish op kop

SINT-NIKLAAS (ANP) - Lucinda Brand heeft de Waaslandcross gewonnen, een van de laatste veldritten van deze winter in Sint-Niklaas. De Nederlands kampioene was een klasse apart en reed de hele wedstrijd alleen vooruit. Op 25 seconden werd de Belgische Laura Verdonschot tweede. Ze hield de Nederlandse Annemarie Worst net achter zich.

Voor Brand was het haar zesde zege van het seizoen. Ze veroverde onder meer de Nederlandse titel. Op het WK van Tabor finishte ze als tweede achter landgenote Fem van Empel. De wereldkampioene ontbrak in Sint-Niklaas, net als veel andere toppers.

Brand (34) had vooraf met haar ploegleider Sven Nys van Baloise-Trek Lions bedacht dat een lange solo misschien niet zo handig zou zijn. "Als er een grote groep achter me zou rijden, was het wellicht handiger om me terug te laten zakken. Op dit parcours is het moeilijk alleen rijden", vertelde ze in het flashinterview kort na de finish. "Maar of ik was heel sterk, of keken ze achter me meer naar elkaar. Toen ben ik toch maar alleen verder gegaan."

'Tevreden'

In de 23 crossen die ze deze winter reed stond ze maar drie keer niet op het podium. "Het is een hartstikke mooi seizoen. Ik kan nu al tevreden terugkijken."

Zondag volgt nog de laatste wedstrijd om de X2O-Trofee in Brussel. Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

1 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

2 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

6 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

6 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

6 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

8 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

8 uur geleden