Brand rijdt in veldrit Sint-Niklaas van start tot finish op kop
SINT-NIKLAAS (ANP) - Lucinda Brand heeft de Waaslandcross gewonnen, een van de laatste veldritten van deze winter in Sint-Niklaas. De Nederlands kampioene was een klasse apart en reed de hele wedstrijd alleen vooruit. Op 25 seconden werd de Belgische Laura Verdonschot tweede. Ze hield de Nederlandse Annemarie Worst net achter zich.
Voor Brand was het haar zesde zege van het seizoen. Ze veroverde onder meer de Nederlandse titel. Op het WK van Tabor finishte ze als tweede achter landgenote Fem van Empel. De wereldkampioene ontbrak in Sint-Niklaas, net als veel andere toppers.
Brand (34) had vooraf met haar ploegleider Sven Nys van Baloise-Trek Lions bedacht dat een lange solo misschien niet zo handig zou zijn. "Als er een grote groep achter me zou rijden, was het wellicht handiger om me terug te laten zakken. Op dit parcours is het moeilijk alleen rijden", vertelde ze in het flashinterview kort na de finish. "Maar of ik was heel sterk, of keken ze achter me meer naar elkaar. Toen ben ik toch maar alleen verder gegaan."
'Tevreden'
In de 23 crossen die ze deze winter reed stond ze maar drie keer niet op het podium. "Het is een hartstikke mooi seizoen. Ik kan nu al tevreden terugkijken."
Zondag volgt nog de laatste wedstrijd om de X2O-Trofee in Brussel. Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
9 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
18 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden