Brand rijdt in veldrit Sint-Niklaas van start tot finish op kop
SINT-NIKLAAS (ANP) - Lucinda Brand heeft de Waaslandcross gewonnen, een van de laatste veldritten van deze winter in Sint-Niklaas. De Nederlands kampioene was een klasse apart en reed de hele wedstrijd alleen vooruit. Op 25 seconden werd de Belgische Laura Verdonschot tweede. Ze hield de Nederlandse Annemarie Worst net achter zich.
Voor Brand was het haar zesde zege van het seizoen. Ze veroverde onder meer de Nederlandse titel. Op het WK van Tabor finishte ze als tweede achter landgenote Fem van Empel. De wereldkampioene ontbrak in Sint-Niklaas, net als veel andere toppers.
Brand (34) had vooraf met haar ploegleider Sven Nys van Baloise-Trek Lions bedacht dat een lange solo misschien niet zo handig zou zijn. "Als er een grote groep achter me zou rijden, was het wellicht handiger om me terug te laten zakken. Op dit parcours is het moeilijk alleen rijden", vertelde ze in het flashinterview kort na de finish. "Maar of ik was heel sterk, of keken ze achter me meer naar elkaar. Toen ben ik toch maar alleen verder gegaan."
'Tevreden'
In de 23 crossen die ze deze winter reed stond ze maar drie keer niet op het podium. "Het is een hartstikke mooi seizoen. Ik kan nu al tevreden terugkijken."
Zondag volgt nog de laatste wedstrijd om de X2O-Trofee in Brussel. Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
11 uur geleden