Brand recyclebedrijf Amsterdam mogelijk ontstaan door batterijen
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdag woedde bij een recyclebedrijf aan de Kwadrantweg in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is mogelijk veroorzaakt door verkeerd aangeboden batterijen. Volgens vestigingsdirecteur Tom Verhoeven gebeurt het steeds vaker dat apparaten met batterijen in het afval belanden, waar ze niet thuishoren en brand kunnen veroorzaken. Dat zegt hij tegen de Amsterdamse zender AT5.
De brand in een berg metaalschroot bracht zo veel rook met zich mee, dat een NL-Alert werd uitgestuurd. Volgens Verhoeven zitten tegenwoordig overal batterijen in. "Het hoort niet in deze metaalstromen thuis, alleen zijn mensen helaas geneigd het weg te gooien en het niet op de juiste plek in te leveren. Dan kunnen ze verstopt raken in afvalbergen en brand veroorzaken."
Verhoeven verwacht dan ook - ondanks de maatregelen die het bedrijf treft - dat het niet de laatste keer was dat er zo'n brand heeft gewoed. "Wij besteden honderdduizenden euro's per jaar aan brandbestrijding en -detectie", zegt hij tegen AT5. "Alle best beschikbare technieken hebben wij binnen ons bedrijf. Helaas glipt er af en toe weleens wat doorheen." De directeur roept mensen dan ook op voordat ze iets weggooien batterijen te verwijderen en die in te leveren op de plekken die ervoor zijn bedoeld.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
21 minuten geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
44 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.
2 uur geleden