
Brand Oss onder controle, pand gecontroleerd uitgebrand
OSS (ANP) - De brand bij het distributiecentrum Vice Versa aan de Kanaalstraat in Oss is na ruim 28 uur onder controle, meldt de veiligheidsregio Brabant-Noord zaterdag. Het hele pand is verloren gegaan. Het was een grote loods van 300 bij 150 meter die vol stond met levensmiddelen. Er wordt nog nageblust.
De brandhaard zat in een grote koelcel waar het min 20 graden was. Daardoor bevroren de brandslangen en werd de grond spiegelglad door aangevroren bluswater. Omdat blussen lastig bleek, koos de brandweer volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio voor het "afbrandscenario", het gecontroleerd laten uitbranden van het pand en zorgen dat het vuur niet zou overspringen naar naastgelegen gebouwen. Dat is gelukt. Er waren meer dan 250 brandweermensen in touw.
De brand brak vrijdagochtend rond 04.30 uur uit. Na het eerste bluswerk leek het vuur bedwongen, maar in de loop van de dag laaide het weer op. Dat de brand zo lang kon aanhouden, kwam volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio door de grootte van de loods en door het feit dat alle levensmiddelen op pallets en in metershoge stellingen stonden opgestapeld.
De gemeente Oss adviseert omwonenden om roetdeeltjes in hun tuin niet met de blote handen op te pakken, maar met handschoenen. Grotere deeltjes moeten worden gemeld bij de gemeente Oss. Ook moeten mensen opletten dat hun huisdier geen roetdeeltjes binnenkrijgt. Boeren in de buurt is gevraagd hun vee voorlopig binnen te houden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee mannen die ervan worden verdacht vorige week op een taxi te hebben geschoten op de A13. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 juni op de snelweg van Rotterdam naar Den Haag, die daarna deels werd afgesloten voor onderzoek. Van de twee verdachten zijn dinsdagavond bewegende beelden getoond in het programma Opsporing Verzocht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De traditionele veiling van het eerste vaatje Hollandse haring heeft dinsdagmiddag 89.500 euro opgeleverd. De opbrengst gaat zoals altijd naar een goed doel, dit keer de organisatie JOGG - Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst, die zich inzet voor gezond eten en bewegen voor basisscholieren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland bestaat nog steeds een reële kans dat een terroristische aanslag wordt gepleegd, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) dinsdag in het halfjaarlijkse verslag hierover. Daarin worden eerdere zorgen herhaald dat jongeren online snel kunnen radicaliseren, zowel in de rechts-extremistische als de jihadistische hoek.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mannen uit Geldermalsen (21 en 22) aangehouden in een onderzoek naar een criminele organisatie die zich zou bezighouden met internationale drugshandel, witwassen en geweld.
9 uur geleden