Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand oppermachtig in wereldbekerveldrit van Dublin

Brand oppermachtig in wereldbekerveldrit van Dublin

DUBLIN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Dublin de tweede veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse renster van Baloise Trek Lions was in de Ierse hoofdstad een klasse apart en finishte met grote voorsprong. Wereldkampioen Fem van Empel werd op 24 seconden tweede, voor de Britse Zoe Bäckstedt die een volledig Nederlands podium voorkwam. Inge van der Heijden werd vierde.

Van Empel had vorige week in Antwerpen de eerste manche om de wereldbeker gewonnen. Daar was de Brabantse van Visma - Lease a Bike duidelijk te sterk voor Brand. De Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado, bezig aan een sterk seizoen, had zich wegens vermoeidheid afgemeld voor de wereldbekercross van Dublin.

Van Empel probeerde al in de eerste ronde afstand te nemen van haar concurrentes, maar kreeg te maken met een leeglopende band. Richting eerste finishpassage sloot een zevental rensters weer aan waarna de wereldkampioen van fiets wisselde.

Aanval

In de derde van zes ronden koos Lucinda Brand voor de aanval. De Nederlands kampioene kreeg een gaatje met een groep aangevoerd door Van Empel. Die zette de achtervolging in, maar kwam niet meer dichterbij.

"Ik voelde me heel sterk. Misschien is het niet de netste manier, maar ik moest uiteraard profiteren van de lekke band van Fem", vertelde Brand in het flashinterview. De wereldkampioen kende nog een zwak moment in het zand waarna Brand definitief weg was. "Winnen van de allerbeste voelt best fijn."

Pim Ronhaar slaagde er niet in voor de tweede keer op rij te winnen in Dublin. De 23-jarige veldrijder zat de hele wedstrijd in de kopgroep, maar werd op ongeveer tien seconden zesde, landgenoot Lars van der Haar zevende. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout voor zijn landgenoot Toon Aerts en de Spanjaard Felipe Orts. Vanthourenhout neemt ook de leiding in het klassement over van ploeggenoot Eli Iserbyt, die vierde werd.

Meer uit Sport

Carapaz wint Touretappe met klim naar Orcières-Merlette

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - De Ecuadoraan Richard Carapaz heeft de achttiende etappe in de Tour de France van Voiron over een afstand van 185,2 kilometer naar Orcières-Merlette gewonnen. De 33-jarige renner van EF Education-EasyPost ging na een slotklim van 7,1 kilometer op een hoogte van 1825 meter alleen over de streep.

6 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor eerste van drie bergritten in Alpen

VOIRON (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn vertrokken voor de eerste van drie bergritten in de Alpen. De etappe voert van Voiron, waar Jasper Philipsen woensdag de sprint won, naar het skioord Orcières-Merlette op een hoogte van 1825 meter.

10 uur geleden
Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

1 dag geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

1 dag geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

1 dag geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

1 dag geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

2 dagen geleden