Brand oppermachtig in wereldbekerveldrit van Dublin
DUBLIN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Dublin de tweede veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse renster van Baloise Trek Lions was in de Ierse hoofdstad een klasse apart en finishte met grote voorsprong. Wereldkampioen Fem van Empel werd op 24 seconden tweede, voor de Britse Zoe Bäckstedt die een volledig Nederlands podium voorkwam. Inge van der Heijden werd vierde.
Van Empel had vorige week in Antwerpen de eerste manche om de wereldbeker gewonnen. Daar was de Brabantse van Visma - Lease a Bike duidelijk te sterk voor Brand. De Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado, bezig aan een sterk seizoen, had zich wegens vermoeidheid afgemeld voor de wereldbekercross van Dublin.
Van Empel probeerde al in de eerste ronde afstand te nemen van haar concurrentes, maar kreeg te maken met een leeglopende band. Richting eerste finishpassage sloot een zevental rensters weer aan waarna de wereldkampioen van fiets wisselde.
Aanval
In de derde van zes ronden koos Lucinda Brand voor de aanval. De Nederlands kampioene kreeg een gaatje met een groep aangevoerd door Van Empel. Die zette de achtervolging in, maar kwam niet meer dichterbij.
"Ik voelde me heel sterk. Misschien is het niet de netste manier, maar ik moest uiteraard profiteren van de lekke band van Fem", vertelde Brand in het flashinterview. De wereldkampioen kende nog een zwak moment in het zand waarna Brand definitief weg was. "Winnen van de allerbeste voelt best fijn."
Pim Ronhaar slaagde er niet in voor de tweede keer op rij te winnen in Dublin. De 23-jarige veldrijder zat de hele wedstrijd in de kopgroep, maar werd op ongeveer tien seconden zesde, landgenoot Lars van der Haar zevende. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout voor zijn landgenoot Toon Aerts en de Spanjaard Felipe Orts. Vanthourenhout neemt ook de leiding in het klassement over van ploeggenoot Eli Iserbyt, die vierde werd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
13 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
15 uur geleden