Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand oppermachtig in wereldbekerveldrit van Dublin

Brand oppermachtig in wereldbekerveldrit van Dublin

DUBLIN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Dublin de tweede veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse renster van Baloise Trek Lions was in de Ierse hoofdstad een klasse apart en finishte met grote voorsprong. Wereldkampioen Fem van Empel werd op 24 seconden tweede, voor de Britse Zoe Bäckstedt die een volledig Nederlands podium voorkwam. Inge van der Heijden werd vierde.

Van Empel had vorige week in Antwerpen de eerste manche om de wereldbeker gewonnen. Daar was de Brabantse van Visma - Lease a Bike duidelijk te sterk voor Brand. De Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado, bezig aan een sterk seizoen, had zich wegens vermoeidheid afgemeld voor de wereldbekercross van Dublin.

Van Empel probeerde al in de eerste ronde afstand te nemen van haar concurrentes, maar kreeg te maken met een leeglopende band. Richting eerste finishpassage sloot een zevental rensters weer aan waarna de wereldkampioen van fiets wisselde.

Aanval

In de derde van zes ronden koos Lucinda Brand voor de aanval. De Nederlands kampioene kreeg een gaatje met een groep aangevoerd door Van Empel. Die zette de achtervolging in, maar kwam niet meer dichterbij.

"Ik voelde me heel sterk. Misschien is het niet de netste manier, maar ik moest uiteraard profiteren van de lekke band van Fem", vertelde Brand in het flashinterview. De wereldkampioen kende nog een zwak moment in het zand waarna Brand definitief weg was. "Winnen van de allerbeste voelt best fijn."

Pim Ronhaar slaagde er niet in voor de tweede keer op rij te winnen in Dublin. De 23-jarige veldrijder zat de hele wedstrijd in de kopgroep, maar werd op ongeveer tien seconden zesde, landgenoot Lars van der Haar zevende. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout voor zijn landgenoot Toon Aerts en de Spanjaard Felipe Orts. Vanthourenhout neemt ook de leiding in het klassement over van ploeggenoot Eli Iserbyt, die vierde werd.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev met zege op Gaston naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev staat in de tweede ronde van de US Open. De als zevende geplaatste Rus was in drie sets te sterk voor de Fransman Hugo Gaston: 6-4 6-2 6-4. De wedstrijd was na twee uur en achttien minuten afgelopen.

6 uur geleden
Van der Poel had 'geen power' in de benen bij mislukt WK

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) had "geen power" in zijn benen. Dat zei de Nederlander na zijn mislukte poging zondag om het WK mountainbike te winnen. "Ik had geen goede dag. Dat was al vanaf het begin zo. Ik bleef zitten waar ik zat", zei Van der Poel, die als 33e was gestart en als nummer 30 eindigde tegen de NOS.

8 uur geleden
Tennisster Pegula eenvoudig naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP) - Jessica Pegula is goed begonnen aan de US Open. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Elena-Gabriela Ruse in de eerste ronde van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen: 6-3 6-2.

8 uur geleden
Duitse hockeyers verslaan Spanje in WK-finale

WAVER (ANP) - Duitsland is wereldkampioen hockey bij de mannen. De Europees kampioen won in de finale met 1-0 van Spanje. Het enige doelpunt werd in de 44e minuut gemaakt door Michel Struthoff. Nederland werd vierde op het WK hockey in Nederland en België.

9 uur geleden
Mas wint negende etappe in de Vuelta en blijft aan de leiding

ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.

10 uur geleden
Roeier Van der Bij verloor oma een week voor WK-goud met de acht

AMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.

10 uur geleden
Van der Poel ver achter winnaar Pidcock bij WK mountainbike

VAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.

11 uur geleden