Brand oppermachtig in wereldbekerveldrit van Dublin
DUBLIN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Dublin de tweede veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse renster van Baloise Trek Lions was in de Ierse hoofdstad een klasse apart en finishte met grote voorsprong. Wereldkampioen Fem van Empel werd op 24 seconden tweede, voor de Britse Zoe Bäckstedt die een volledig Nederlands podium voorkwam. Inge van der Heijden werd vierde.
Van Empel had vorige week in Antwerpen de eerste manche om de wereldbeker gewonnen. Daar was de Brabantse van Visma - Lease a Bike duidelijk te sterk voor Brand. De Rotterdamse Ceylin del Carmen Alvarado, bezig aan een sterk seizoen, had zich wegens vermoeidheid afgemeld voor de wereldbekercross van Dublin.
Van Empel probeerde al in de eerste ronde afstand te nemen van haar concurrentes, maar kreeg te maken met een leeglopende band. Richting eerste finishpassage sloot een zevental rensters weer aan waarna de wereldkampioen van fiets wisselde.
Aanval
In de derde van zes ronden koos Lucinda Brand voor de aanval. De Nederlands kampioene kreeg een gaatje met een groep aangevoerd door Van Empel. Die zette de achtervolging in, maar kwam niet meer dichterbij.
"Ik voelde me heel sterk. Misschien is het niet de netste manier, maar ik moest uiteraard profiteren van de lekke band van Fem", vertelde Brand in het flashinterview. De wereldkampioen kende nog een zwak moment in het zand waarna Brand definitief weg was. "Winnen van de allerbeste voelt best fijn."
Pim Ronhaar slaagde er niet in voor de tweede keer op rij te winnen in Dublin. De 23-jarige veldrijder zat de hele wedstrijd in de kopgroep, maar werd op ongeveer tien seconden zesde, landgenoot Lars van der Haar zevende. De zege ging naar de Belg Michael Vanthourenhout voor zijn landgenoot Toon Aerts en de Spanjaard Felipe Orts. Vanthourenhout neemt ook de leiding in het klassement over van ploeggenoot Eli Iserbyt, die vierde werd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
1 dag geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
1 dag geleden