
Brand op Tenerife niet onder controle, nieuwe evacuaties nodig
SANTA CRUZ (ANP/AFP) - De inspanningen om de brand op Tenerife te bestrijden verlopen goed hoewel de brand nog steeds niet onder controle is, zei de regionale leider Fernando Clavijo vrijdag.
De natuurbrand die dinsdag uitbrak, heeft inmiddels een gebied van 5000 hectare verwoest en heeft een omtrek van 50 kilometer, zei Clavijo. De brand heeft een rookkolom veroorzaakt van bijna 4 kilometer hoog die zichtbaar is op satellietbeelden.
Hij legde ook uit dat het vuur voorbij de bergkam Pico Cho Marcial was getrokken. Daarom waren nieuwe evacuaties uit voorzorg nodig in de gemeente Güímar en in het gebied rond Izaña. Ook omdat men niet weet hoe de natuurbrand zich verder ontwikkelt, gezien de weersverwachting voor zaterdag met warmere temperaturen, schrijft de Spaanse nieuwssite Canarian Weekly.
Clavijo legde de nadruk op het werk dat verzet werd. "De uren nemen toe, ze zijn moe, maar de mensen blijven alles geven", aldus de Spaanse nieuwssite.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlands Zaken heeft een organisatie van Rijksburgers verboden die zichzelf het Koninkrijk Duitsland noemt. Dat maakte zijn ministerie dinsdag bekend.
44 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse overheid eist informatie op van kleine elektriciteitsproducenten over hun cyberbeveiliging voor het nog lopende onderzoek naar de grote stroomstoring van vorige maand, meldt de Financial Times dinsdag. Onderzoekers die de stroomuitval onderzoeken, willen vaststellen of zij een zwakke schakel vormden die door kwaadwillenden is uitgebuit om het elektriciteitsnet van het land plat te leggen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bijna een kwart van de baby's in de Gazastrook is acuut ondervoed, maakt hulporganisatie Dokters van de Wereld op uit eigen onderzoek. Dat geldt volgens de organisatie ook voor ongeveer evenveel vrouwen die borstvoeding geven. Daarmee zou de toestand in Gaza, dat het Israëlische leger heeft afgegrendeld voor veel van de benodigde voedseltransporten, vergelijkbaar zijn met hongergebieden als Jemen en Noordoost-Nigeria.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Honderdduizenden gelovigen kwamen maandagavond bijeen in het heiligdom van Fátima in Portugal om te bidden voor de nieuwbenoemde paus Leo XIV en om te bidden voor wereldvrede. Er zouden ongeveer 270.000 pelgrims naar het heiligdom zijn gekomen, onder andere uit Portugal, Spanje, Polen, de VS, Paraguay, Mauritius en Taiwan, aldus kerkelijke functionarissen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Conflicten en natuurrampen hebben in 2024 geleid tot een recordaantal ontheemden. Wereldwijd steeg het aantal ontheemden dat in eigen land op de vlucht moest slaan naar 83,4 miljoen mensen. Een stijging van 10 procent ten opzichte van 2023 en meer dan een verdubbeling ten opzichte van zes jaar geleden. Dit staat in het jaarlijkse rapport van het Internal Displacement Monitoring Centre (IDMC).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De ingang van het huis van de Britse premier Keir Starmer is maandagochtend beschadigd door een brand. De antiterreurpolitie leidt uit voorzorg het onderzoek naar de brand en onderzoekt of er een verband is met twee andere recente branden, meldt de Londense Metropolitan Police. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ziet Donald Trump graag bij eventuele vredesgesprekken met Rusland in Istanbul. De Amerikaanse president zei eerder dat hij "erover nadacht" om naar Turkije te gaan.
13 uur geleden