
Brand op schip in Amsterdamse haven is uit
AMSTERDAM (ANP) - De brand op een schip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam is uit, meldt de brandweer. Sinds donderdagmiddag was er brand op het schip dat geladen was met schrootmateriaal.
Er kwam veel rook vrij bij de brand aan de Vlothavenweg. Vanuit meerdere delen van de stad was een grote rookwolk te zien. Meerdere NL-Alerts moesten mensen waarschuwen voor overlast. Inmiddels kunnen mensen hun ramen en deuren gewoon weer openen, benadrukt de brandweer.
Als mensen roetdeeltjes op hun spullen vinden, kunnen ze die zelf weghalen met warm water en een sopje. Mensen die een moestuin hebben en daar roetdeeltjes aantreffen, krijgen het advies hun gewassen niet op te eten.
Lastige situatie
Het blussen van de brand was lastig omdat het vuur oversloeg van het ene laadruim naar het andere en de brandweer het schroot daarin niet kon bereiken. Vrijdagmiddag verwachtte de brandweer nog tot zeker zaterdagochtend bezig te zijn met blussen.
De oorzaak van de brand is onbekend.
Meer uit Binnenland
VALKENSWAARD (ANP) - Op de A2 bij Valkenswaard is dinsdagavond een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een vrachtwagen en meerdere andere voertuigen betrokken zijn. De vrachtwagen schoot door nog onbekende oorzaak door de middenberm, laat ANWB Verkeersinformatie weten. Het voertuig heeft daarbij in tegengestelde richting veel auto's geraakt. Er is een traumahelikopter ter plaatse. Over slachtoffers is nog niets bekend. Volgens Brabant Alert is de brandweer bezig om zeker één persoon uit een voertuig te bevrijden.
53 minuten geledenEPE (ANP) - Een wolf heeft dinsdagochtend een hond gebeten in het natuurgebied Renderklippen bij het Gelderse Epe. De hond maakt het "verder goed", meldt de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ingang van de Israëlische ambassade in Den Haag is in de nacht van maandag op dinsdag vernield en beklad met rode verf. Dit meldt de ambassade op X. De vernieling gebeurde rond 03.30 uur, aldus een woordvoerder van de politie. Er zijn drie verdachten opgepakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Rotterdam twee jaar cel geëist, waarvan de helft voorwaardelijk, tegen een 86-jarige man uit Oud-Alblas, die op 6 januari zou hebben geprobeerd zijn echtgenote (84) te wurgen in hun woning. Het paar was bijna zestig jaar getrouwd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dekenberaad heeft strafrechtadvocaten een e-mail gestuurd met de oproep zich te melden als ze bereid zijn om Ridouan Taghi te verdedigen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder op de advocatuur na berichtgeving door het AD. De hoofdverdachte in het Marengo-proces zit nog altijd zonder advocaat na de arrestatie van zijn raadsman Vito Shukrula, in april.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijk informatiesysteem van het Openbaar Ministerie is sinds 17 juli niet up-to-date. Dat schrijven de verantwoordelijke demissionaire bewindspersonen in een brief aan de Tweede Kamer over de impact van het offline halen van het OM.
7 uur geledenREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
9 uur geleden