Brand ook de sterkste in veldrit van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Lucinda Brand heeft in Brussel de laatste veldrit om de X2O-Trofee gewonnen. De Nederlandse van Baloise-Trek Lions reed kort voor het ingaan van de laatste ronde weg bij haar laatst overgebleven concurrente, Marion Norbert Riberolle. De Belgische reed nog wel naar de tweede plaats op een door de aanhoudende regen zwaar parcours rond de gebouwen van de universiteit van Brussel. De Nederlandse Manon Bakker werd derde.
Voor de 34-jarige Brand was het haar zevende overwinning van het seizoen. Zaterdag was ze nog de beste in de Waaslandcross van Sint-Niklaas.
Fem van Empel ontbrak in Brussel. De wereldkampioene was al zeker van de eindzege in het klassement, die haar 30.000 euro oplevert. De Brabantse had alle zeven wedstrijden die de cross van Brussel vooraf gingen gewonnen.
'Minste fouten'
Brand kende een moeizame start en zag haar landgenote Denise Betsema even een kleine voorsprong nemen. Maar na de eerste ronde kwam de Nederlands kampioene alleen voorop, in de voorlaatste ronde even begeleid door Norbert Riberolle. Bij het ingaan van de laatste ronde was Brand er weer alleen vandoor waarna ze haar voorsprong in stand hield. "Het was even zoeken en ik ben ook van bandenspanning veranderd", vertelde de winnares in het flashinterview na afloop. "Het ging er vandaag uiteindelijk om wie de minste fouten zou maken."
Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
7 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
11 uur geleden