Brand ook de sterkste in veldrit van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Lucinda Brand heeft in Brussel de laatste veldrit om de X2O-Trofee gewonnen. De Nederlandse van Baloise-Trek Lions reed kort voor het ingaan van de laatste ronde weg bij haar laatst overgebleven concurrente, Marion Norbert Riberolle. De Belgische reed nog wel naar de tweede plaats op een door de aanhoudende regen zwaar parcours rond de gebouwen van de universiteit van Brussel. De Nederlandse Manon Bakker werd derde.
Voor de 34-jarige Brand was het haar zevende overwinning van het seizoen. Zaterdag was ze nog de beste in de Waaslandcross van Sint-Niklaas.
Fem van Empel ontbrak in Brussel. De wereldkampioene was al zeker van de eindzege in het klassement, die haar 30.000 euro oplevert. De Brabantse had alle zeven wedstrijden die de cross van Brussel vooraf gingen gewonnen.
'Minste fouten'
Brand kende een moeizame start en zag haar landgenote Denise Betsema even een kleine voorsprong nemen. Maar na de eerste ronde kwam de Nederlands kampioene alleen voorop, in de voorlaatste ronde even begeleid door Norbert Riberolle. Bij het ingaan van de laatste ronde was Brand er weer alleen vandoor waarna ze haar voorsprong in stand hield. "Het was even zoeken en ik ben ook van bandenspanning veranderd", vertelde de winnares in het flashinterview na afloop. "Het ging er vandaag uiteindelijk om wie de minste fouten zou maken."
Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De CONCACAF heeft zaterdag in navolging van de UEFA opgeroepen tot een "grondige herziening" van het bestuur van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben maakte dit bekend naar aanleiding van het inmiddels teruggetrokken plan van de FIFA om de exploitatie van het WK voetbal open te stellen voor particuliere investeerders.
23 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Tour de France Femmes is zaterdag in het Zwitserse Lausanne van start gegaan. Het is de vijfde editie van de Tour bij de vrouwen in de moderne uitvoering. De vier voorgaande edities kenden twee keer een Nederlandse winnaar: Annemiek van Vleuten (2022) en Demi Vollering (2023).
5 uur geledenVEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
2 dagen geleden