Brand ook de sterkste in veldrit van Brussel
BRUSSEL (ANP) - Lucinda Brand heeft in Brussel de laatste veldrit om de X2O-Trofee gewonnen. De Nederlandse van Baloise-Trek Lions reed kort voor het ingaan van de laatste ronde weg bij haar laatst overgebleven concurrente, Marion Norbert Riberolle. De Belgische reed nog wel naar de tweede plaats op een door de aanhoudende regen zwaar parcours rond de gebouwen van de universiteit van Brussel. De Nederlandse Manon Bakker werd derde.
Voor de 34-jarige Brand was het haar zevende overwinning van het seizoen. Zaterdag was ze nog de beste in de Waaslandcross van Sint-Niklaas.
Fem van Empel ontbrak in Brussel. De wereldkampioene was al zeker van de eindzege in het klassement, die haar 30.000 euro oplevert. De Brabantse had alle zeven wedstrijden die de cross van Brussel vooraf gingen gewonnen.
'Minste fouten'
Brand kende een moeizame start en zag haar landgenote Denise Betsema even een kleine voorsprong nemen. Maar na de eerste ronde kwam de Nederlands kampioene alleen voorop, in de voorlaatste ronde even begeleid door Norbert Riberolle. Bij het ingaan van de laatste ronde was Brand er weer alleen vandoor waarna ze haar voorsprong in stand hield. "Het was even zoeken en ik ben ook van bandenspanning veranderd", vertelde de winnares in het flashinterview na afloop. "Het ging er vandaag uiteindelijk om wie de minste fouten zou maken."
Volgend weekeinde eindigt het seizoen met de Sluitingsprijs Oostmalle.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
16 uur geleden