
Brand München gevolg van familiedrama, zegt Duitse politie
München (ANP) - Het incident waarbij in het noorden van München woensdagochtend een woning in brand vloog en explosies en knallen werden gehoord, betreft een familieconflict. Dat stelt de politie van de Zuid-Duitse stad in een persverklaring.
De verdachte, een 57-jarige man uit Starnberg, droeg explosieven bij zich zonder daarvoor een vergunning te hebben en liet zijn 81-jarige moeder en 21-jarige dochter gewond achter. Later pleegde hij zelfmoord bij een nabijgelegen meer, schrijft de politie op basis van de eerste onderzoeksbevindingen. Ook werden er boobytraps aangetroffen in het pand en een explosief in de rugzak van de dader.
Het terrein waar deze weken Oktoberfest wordt gevierd in de Duitse stad, kon vanwege het politieonderzoek niet openen. Op de plaats delict werd een briefje aangetroffen met een "niet-specifiek dreigement" gericht tegen het Duitse bierfeest. Daarop werden speurhonden en de explosievenopruimingsdienst ingezet op het terrein.
Onduidelijk is of Oktoberfest nog kan doorgaan.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Marokkaanse autoriteiten hebben na onlusten melding gemaakt van zeker 286 gewonden. Ook zijn meer dan 400 arrestaties verricht, stelt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
43 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Drie vermeende Hamas-leden zijn opgepakt in Duitsland. Ze zouden mogelijk aanslagen hebben gepland op Israëlische of Joodse doelen, melden autoriteiten. De verdachten zouden volgens Der Spiegel door Hamas zijn ingeschakeld om hiervoor wapens en munitie in Duitsland te verkrijgen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Oktoberfest in München opent tegen 17.30 uur de deuren. Dat zegt de burgemeester van die stad, nadat het Duitse meerdaagse bierfeest eerder urenlang niet kon openen vanwege politieonderzoek.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De leiders van Letland, Finland en Litouwen vinden dat de EU te traag reageert op de vele schendingen van het luchtruim in een aantal EU-landen, waaronder die van Denemarken en Polen. Ze hameren alle drie op snelheid, extra defensie-investeringen en solidariteit. Binnen een jaar moet de dronemuur zijn gerealiseerd, zei de Letse premier Evika Silina. De drie jaar waarover de Europese Commissie spreekt, is "veel te lang".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zouden een nieuwe aanval op Qatar zien als een bedreiging voor de veiligheid van de VS. Dat is te lezen in een presidentieel decreet dat maandag werd ondertekend en woensdag is gepubliceerd door het Witte Huis.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - Het mobiele internet in Afghanistan is hersteld, 48 uur nadat de Taliban de telecommunicatie in grote delen van het land hadden stilgelegd. Dat zorgde voor grote problemen bij winkels en bedrijven in het hele land.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla komen steeds dichter bij Gaza. Volgens een van de opvarenden, Roos Ykema van organisatie MiGreat, is het nog 20 uur varen. "Dat betekent dat de kans heel heel heel groot is dat we vanavond worden onderschept en worden gekidnapt door het Israëlische leger", zegt ze in een video op Instagram.
2 uur geleden