Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand Moria zorgt voor nieuwe onrust op Lesbos

Brand Moria zorgt voor nieuwe onrust op Lesbos

ATHENE (ANP/AFP) - Duizenden asielzoekers uit het verwoeste kamp Moria bivakkeerden donderdag nog aan de kant van de weg. De Griekse regering probeert vervangend onderdak te regelen, maar dat zorgt voor spanning op het eiland.

Sommige gezinnen hebben door de brand al twee nachten doorgebracht in de buitenlucht. "We hebben alles verloren. We zijn in de steek gelaten, zonder eten, water of medicijnen", zei een Syrische vrouw. Ze vertelde dat ze nog net haar identiteitspapieren kon pakken toen dinsdagavond brand uitbrak in het enorme vluchtelingenkamp.

In Moria waren ruim 12.000 migranten ondergebracht, veel meer dan de 2800 waar plek voor was. Eilandbewoners proberen nu te voorkomen dat delen van het kamp weer in gebruik worden genomen. Ze blokkeerden wegen in de buurt van Moria. Zo hopen ze te voorkomen dat straks weer tenten neergezet kunnen worden op het terrein.

"Nu is het tijd om Moria voor goed te sluiten", zei een lokale prominent tegen persbureau AFP. "We willen geen nieuw kamp. En we zullen ons verzetten tegen bouwwerkzaamheden. We hebben al vijf jaar te maken met deze situatie. Het is nu tijd dat anderen deze last gaan dragen."

De Griekse autoriteiten hebben uit voorzorg meer politiemensen naar het eiland gestuurd. Ook worden schepen ingezet om asielzoekers in op te vangen.

Meer uit Buitenland

Starmer ontkent misleiden parlement na suggestie Downing Street

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.

1 uur geleden
Magyar nodigt Netanyahu uit, maar wil hem wel laten arresteren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.

2 uur geleden
Starmer misleidde Brits parlement 'per ongeluk' over Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.

3 uur geleden
CNN: woensdag nieuw overleg tussen VS en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.

3 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

4 uur geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

5 uur geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

6 uur geleden