Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand legt Duitse vestiging chipmachinefabrikant ASML deels plat

Brand legt Duitse vestiging chipmachinefabrikant ASML deels plat

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Bij een vestiging van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML in Berlijn heeft brand gewoed. De brand ontstond in een van de productiehallen van de fabriek in de Duitse hoofdstad. De brand werd in de nacht naar maandag geblust. Niemand is gewond geraakt. Het is nog niet duidelijk hoe de brand heeft kunnen ontstaan. ASML zoekt nog uit of de brand gevolgen zal hebben voor zijn productieplannen voor dit jaar.

Het is nog te vroeg om te zeggen wat de precieze schade is en er wordt enkele dagen onderzoek gedaan, schrijft het bedrijf in een verklaring. "We kunnen er nog niet bij, dus we weten nog niet wat de schade is", laat een woordvoerster weten. Volgens haar ontdekte de nachtploeg de brand. De brandweer was er vervolgens snel bij. Volgens een verklaring van de lokale brandweer op Twitter zou een automatisch reinigingssysteem in de brand zijn gevlogen. Het deel van de fabriek waar de brand was, is nu dicht. De rest van de fabriek, waar ook kantoren bij horen, draait gewoon.

In de fabriek worden specialistische onderdelen voor chipmachines gemaakt van glas. Die zijn nodig in het verdere maakproces van de chipmachines. ASML nam het bedrijf waar de fabriek onderdeel van is, Berliner Glas, over in 2020. Er werken ongeveer 1200 mensen.

ASML behoorde maandag tot de verliezers op de beurs in Amsterdam vanwege de brand. Beleggers zetten het aandeel daarop lager. ASML, een zwaargewicht bij de Amsterdamse hoofdfondsen, sloot 0,7 procent in de min. Begin van de handelsdag, voordat het bedrijf met een verklaring kwam over de brand, stond het aandeel nog op winst.

Meer uit Financieel

Positieve stemming op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag positief begonnen na de ruime verkiezingszege van de Democraten bij de midterms. Eerder op de dag leken de Amerikaanse beurzen nog flink lager te gaan openen door de vrees dat de Democraten strengere regels voor AI en datacenters zullen invoeren. Beleggers lijken echter opgelucht dat de congresverkiezingen nu achter de rug zijn.

1 uur geleden
ABN AMRO wint rechtszaak bij EU-hof over bijdragen aan noodfonds

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarmee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.

2 uur geleden
Tekort aan chauffeurs remt groei Uber, wel fors meer winst

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.

3 uur geleden
Mogelijk miljoenen buitgemaakt bij cyberaanval op Franse bank

LE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.

4 uur geleden
Vakbond FNV start donderdag in Diemen met acties bij ABN AMRO

UTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.

5 uur geleden
Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat-president ECB

DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.

6 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 4 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.

6 uur geleden