Brand in zorgboerderij Alphen aan den Rijn mogelijk aangestoken
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De brand die vorige maand uitbrak in een zorgboerderij in het Zuid-Hollandse Alphen aan den Rijn is vermoedelijk aangestoken. Dat laat zorgorganisatie Gemiva weten, waar de Alphense Boerderij Valkendam onderdeel van is.
Volgens bestuursvoorzitter Gerard Gerding blijkt de vermoedelijke brandstichting uit technisch onderzoek. De organisatie heeft aangifte gedaan. "We willen benadrukken dat we geen enkele aanwijzing hebben van betrokkenheid van onze cliënten bij deze brandstichting", zegt Gerding. Het onderzoek van de recherche loopt volgens hem nog.
Bij de brand in de zorgboerderij, die in de nacht van 20 op 21 juli uitbrak in de rieten kap van het pand, raakte niemand gewond. Wel liepen onderdelen van het gebouw onherstelbare schade op. Voor een deel van de bewoners is inmiddels een alternatief onderkomen geregeld. Het gaat om zes cliënten die in woningen aan de voorkant van de boerderij woonden. Zij zijn overgeplaatst naar een andere locatie van Gemiva in Zoeterwoude-Dorp, waar ze in ieder geval de komende drie maanden blijven.
Zorgtaken weer hervat
Bewoners van de bijgebouwen op het terrein van de zorgboerderij konden de avond na de brand alweer terug naar hun woning. Ook is inmiddels de dagbesteding in en rond de boerderij weer hervat. Voor de brand woonden er in totaal tien mensen met een beperking op Boerderij Valkendam. Overdag werken er vijftien cliënten.
"We zijn dankbaar dat er geen slachtoffers zijn gevallen", aldus bestuursvoorzitter Gerding. "Met name bewoners en medewerkers hebben ondanks de schok kalm en doortastend weten te handelen." Gerding bedankt ook omwonenden, medewerkers van nabijgelegen locaties en de brandweer voor hun inzet.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht gaat uit van een gasexplosie als oorzaak van de grote knal en daaropvolgende brand die donderdagmiddag plaatsvond in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerder op vrijdagochtend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
8 uur geleden