Brand in zorgboerderij Alphen aan den Rijn mogelijk aangestoken
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De brand die vorige maand uitbrak in een zorgboerderij in het Zuid-Hollandse Alphen aan den Rijn is vermoedelijk aangestoken. Dat laat zorgorganisatie Gemiva weten, waar de Alphense Boerderij Valkendam onderdeel van is.
Volgens bestuursvoorzitter Gerard Gerding blijkt de vermoedelijke brandstichting uit technisch onderzoek. De organisatie heeft aangifte gedaan. "We willen benadrukken dat we geen enkele aanwijzing hebben van betrokkenheid van onze cliënten bij deze brandstichting", zegt Gerding. Het onderzoek van de recherche loopt volgens hem nog.
Bij de brand in de zorgboerderij, die in de nacht van 20 op 21 juli uitbrak in de rieten kap van het pand, raakte niemand gewond. Wel liepen onderdelen van het gebouw onherstelbare schade op. Voor een deel van de bewoners is inmiddels een alternatief onderkomen geregeld. Het gaat om zes cliënten die in woningen aan de voorkant van de boerderij woonden. Zij zijn overgeplaatst naar een andere locatie van Gemiva in Zoeterwoude-Dorp, waar ze in ieder geval de komende drie maanden blijven.
Zorgtaken weer hervat
Bewoners van de bijgebouwen op het terrein van de zorgboerderij konden de avond na de brand alweer terug naar hun woning. Ook is inmiddels de dagbesteding in en rond de boerderij weer hervat. Voor de brand woonden er in totaal tien mensen met een beperking op Boerderij Valkendam. Overdag werken er vijftien cliënten.
"We zijn dankbaar dat er geen slachtoffers zijn gevallen", aldus bestuursvoorzitter Gerding. "Met name bewoners en medewerkers hebben ondanks de schok kalm en doortastend weten te handelen." Gerding bedankt ook omwonenden, medewerkers van nabijgelegen locaties en de brandweer voor hun inzet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.
27 minuten geledenMAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
11 uur geleden