Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in zorgboerderij Alphen aan den Rijn mogelijk aangestoken

Brand in zorgboerderij Alphen aan den Rijn mogelijk aangestoken

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De brand die vorige maand uitbrak in een zorgboerderij in het Zuid-Hollandse Alphen aan den Rijn is vermoedelijk aangestoken. Dat laat zorgorganisatie Gemiva weten, waar de Alphense Boerderij Valkendam onderdeel van is.

Volgens bestuursvoorzitter Gerard Gerding blijkt de vermoedelijke brandstichting uit technisch onderzoek. De organisatie heeft aangifte gedaan. "We willen benadrukken dat we geen enkele aanwijzing hebben van betrokkenheid van onze cliënten bij deze brandstichting", zegt Gerding. Het onderzoek van de recherche loopt volgens hem nog.

Bij de brand in de zorgboerderij, die in de nacht van 20 op 21 juli uitbrak in de rieten kap van het pand, raakte niemand gewond. Wel liepen onderdelen van het gebouw onherstelbare schade op. Voor een deel van de bewoners is inmiddels een alternatief onderkomen geregeld. Het gaat om zes cliënten die in woningen aan de voorkant van de boerderij woonden. Zij zijn overgeplaatst naar een andere locatie van Gemiva in Zoeterwoude-Dorp, waar ze in ieder geval de komende drie maanden blijven.

Zorgtaken weer hervat

Bewoners van de bijgebouwen op het terrein van de zorgboerderij konden de avond na de brand alweer terug naar hun woning. Ook is inmiddels de dagbesteding in en rond de boerderij weer hervat. Voor de brand woonden er in totaal tien mensen met een beperking op Boerderij Valkendam. Overdag werken er vijftien cliënten.

"We zijn dankbaar dat er geen slachtoffers zijn gevallen", aldus bestuursvoorzitter Gerding. "Met name bewoners en medewerkers hebben ondanks de schok kalm en doortastend weten te handelen." Gerding bedankt ook omwonenden, medewerkers van nabijgelegen locaties en de brandweer voor hun inzet.

Meer uit Binnenland

Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

3 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

3 uur geleden
Minister Van Weel: we moeten druk blijven opvoeren op Rusland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".

4 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

12 uur geleden
Jetten 'diep geschokt' door dodelijke steekpartij Suriname

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.

12 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

15 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

17 uur geleden