Brand in ziekenhuis Chili, 350 patiënten overgeplaatst
SANTIAGO (ANP/DPA) - Een grote brand in een ziekenhuis in de Chileense hoofdstad Santiago heeft meerdere delen van het gebouw verwoest. Alle 350 patiënten van het San Borja-hospitaal, onder wie coronapatiënten, moesten naar andere ziekenhuizen worden overgebracht.
Meer dan honderd medewerkers van hulpdiensten waren nodig om de brand te blussen en de patiënten te redden van de rook en de vlammen. Volgens de eerste onderzoeken lijkt het erop dat de brand is veroorzaakt door kortsluiting.
De patiënten die met Covid-19 in het ziekenhuis lagen zijn met extra voorzorgsmaatregelen naar andere ziekenhuizen vervoerd. Dat gebeurde in speciale ambulances, meldde minister van Volksgezondheid Enrique Paris.
In Chili is het coronavirus al bij ruim 700.000 personen vastgesteld, van wie er meer dan 18.000 zijn overleden. Zo'n 56.000 Chilenen zijn al ingeënt tegen het coronavirus.
Meer uit Buitenland
ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.
7 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
2 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
2 uur geleden