Brand in voormalige asielopvang Ugchelen is aangestoken
UGCHELEN (ANP) - De brand afgelopen weekeinde in een voormalige noodopvang voor asielzoekers in het Gelderse dorp Ugchelen is aangestoken. Dat laat de politie donderdag weten na onderzoek. De brandweer had meerdere zogeheten brandhaarden aangetroffen, plekken waar het vuur is ontstaan.
Het pand aan de Nijenbeek stond leeg. Vroeger was het basisschool de Bouwhof. In oktober maakte de gemeente Apeldoorn, waar Ugchelen in ligt, bekend dat het gebouw een 'overloop' voor asielzoekers zou worden. Als het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek voor ze had, zouden ze in Ugchelen de nacht kunnen doorbrengen, om te voorkomen dat ze in het gras zouden moeten slapen. De voormalige school had plek voor zo'n honderd asielzoekers.
Ongeveer een week na de bekendmaking, zo'n twee dagen voor de opening van de noodopvang, was er een explosie bij de ingang van het gebouw. Die raakte daardoor beschadigd. De opening werd uitgesteld. Een paar dagen later was er een harde knal bij de gymzaal van de voormalige school.
De locatie is uiteindelijk twee nachten gebruikt als noodopvang. De eerste nacht verliep rustig, maar de tweede avond werden de asielzoekers en COA-medewerkers opgewacht door dorpsbewoners.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het huidige stelsel van crisisbeheersing en brandweerzorg is niet ingericht op de dreigingen van vandaag. Daarvoor waarschuwt het Veiligheidsberaad in een brief aan informateur Sybrand Buma, D66-leider Rob Jetten en CDA-voorman Henri Bontenbal, die maandag ook wordt verstuurd naar alle fractievoorzitters in de Tweede Kamer. Volgens het samenwerkingsverband van de 25 veiligheidsregio's in Nederland is niet duidelijk wie verantwoordelijk is bij incidenten die meerdere regio's tegelijk raken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie het Rode Kruis opent gironummer 7244 om het "historisch hoge aantal conflicten in de wereld". Er is volgens de hulporganisatie een recordaantal mensen in nood in onder meer Gaza, Soedan en Oekraïne, maar ook Mali, Ethiopië en Syrië.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor acht pluimveebedrijven in Noord-Brabant, dicht bij de Belgische grens, geldt per direct een vervoersverbod. De bedrijven liggen binnen 10 kilometer van een pluimveebedrijf in Pelt waar vogelgriep is vastgesteld. De ondernemers mogen daarom geen vogels of eieren vervoeren vanaf hun eigen bedrijf.
19 uur geledenMARGRATEN/HILVERSUM (ANP) - De twee panelen die zaterdagavond in het televisieprogramma Even tot hier naast de Amerikaanse begraafplaats Margraten zijn geplaatst, zijn daar alweer weg, ziet een ANP-fotograaf. BNNVARA bevestigt dat de panelen slechts tijdelijk waren teruggeplaatst. Volgens de omroep worden ze overhandigd aan Stichting Black Liberation, die zich inzet voor onderzoek naar 'zwarte bevrijders' in de Tweede Wereldoorlog.
20 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is ook zondagochtend opengegaan. Zaterdag had de baan de primeur van het eerste schaatsen op natuurijs deze herfst. Toen lag er 5 millimeter ijs, nu is het een kleine centimeter, vertelt ijsmeester Hendrik van Prooije vanaf de baan.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - Afgezien van de provincies Limburg en Zeeland geldt zondag in heel het land ergens gedurende de dag code geel door gladheid. In het zuidwesten en westen is het nu al plaatselijk glad door sneeuwval. De sneeuw en gladheid breiden zich de komende uren oostwaarts uit. Daardoor is het uiteindelijk in heel de westelijke helft van het land, met uitzondering van Zeeland, plaatselijk glad in de ochtend. Die gladheid verdwijnt pas halverwege de ochtend, meldt het KNMI.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) heeft tijdens haar jaarlijkse benefietgala in Noordwijk 1.848.000 euro opgehaald. Dat is ruim 30.000 euro meer dan vorig jaar en daarmee een nieuw recordbedrag. Het was de negentiende keer dat het benefietgala werd georganiseerd. Er schoven 650 gasten aan.
1 dag geleden