Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in toren van beroemde kathedraal Rouen

Brand in toren van beroemde kathedraal Rouen

ROUEN (ANP) - In een van de beroemde torens van de kathedraal van Rouen is brand uitgebroken. De brandweer rukte uit met zo'n zeventig brandweerlieden en veertig voertuigen. Het gebouw is ontruimd.

De brand brak uit op ongeveer 120 meter hoogte, zei Stéphane Gouezec van de brandweer. Ongeveer een halfuur later leek de brand onder controle, al waren brandweerlieden wel nog bezig om te zorgen dat het vuur niet opnieuw kan oplaaien. Burgemeester Nicolas Mayer-Rossignol zei eerder dat "alle middelen" werden ingezet om de brand te bedwingen.

De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. Er worden al langere tijd werkzaamheden aan de kathedraal verricht. Op beelden is te zien dat de brand woedde in een deel van de toren dat was ingepakt met een steiger. Aartsbisschop Dominique Lebrun zei dat alle werklieden in veiligheid zijn.

Parijs

De kathedraal heeft drie opvallende torens. De 151 meter hoge toren waar de brand uitbrak, verving een spits van lood en hout, die in 1822 verwoest werd door een brand. De nieuwe spits, die zestig jaar later werd opgeleverd, is gemaakt van ijzer en koper. De constructie maakte de kathedraal van 1876 tot 1880 het hoogste gebouw ter wereld.

De bouw van de kathedraal begon in 1030. In de eeuwen daarna werden delen uitgebreid, verwoest en weer opnieuw opgebouwd. Het gebouw is ook bekend uit de schilderkunst. In de jaren 1890 maakte Claude Monet een serie schilderijen van de gevel.

De bekendste kathedraal van het land, de Notre-Dame van Parijs, vloog ruim vijf jaar geleden ook in brand. Die brand ontstond onder het dak, vermoedelijk door kortsluiting of een sigarettenpeuk. Ook bij dat bouwwerk waren destijds werkzaamheden aan de gang. Het is de bedoeling dat de kathedraal eind dit jaar heropend wordt.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef tegen VS: Europa heeft al veiligheidsordening

BERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."

1 uur geleden
Houthi's: meerdere doden bij Saudische raketaanval op markt

TAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Thomas Markle, vader van Meghan, opgepakt voor bezit kinderporno

LAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.

3 uur geleden
Sekteleider Kenia krijgt celstraf voor moord op 190 kinderen

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".

5 uur geleden
Ook dreiging bij Britse omroep Sky

LONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.

5 uur geleden
Ierse omroep: bommelding media heeft link met vliegtuigmeldingen

DUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.

5 uur geleden
Bommeldingen bij vluchten Praag, ook een met bestemming Nederland

PRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.

7 uur geleden