Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in toren van beroemde kathedraal Rouen

Brand in toren van beroemde kathedraal Rouen

ROUEN (ANP) - In een van de beroemde torens van de kathedraal van Rouen is brand uitgebroken. De brandweer rukte uit met zo'n zeventig brandweerlieden en veertig voertuigen. Het gebouw is ontruimd.

De brand brak uit op ongeveer 120 meter hoogte, zei Stéphane Gouezec van de brandweer. Ongeveer een halfuur later leek de brand onder controle, al waren brandweerlieden wel nog bezig om te zorgen dat het vuur niet opnieuw kan oplaaien. Burgemeester Nicolas Mayer-Rossignol zei eerder dat "alle middelen" werden ingezet om de brand te bedwingen.

De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. Er worden al langere tijd werkzaamheden aan de kathedraal verricht. Op beelden is te zien dat de brand woedde in een deel van de toren dat was ingepakt met een steiger. Aartsbisschop Dominique Lebrun zei dat alle werklieden in veiligheid zijn.

Parijs

De kathedraal heeft drie opvallende torens. De 151 meter hoge toren waar de brand uitbrak, verving een spits van lood en hout, die in 1822 verwoest werd door een brand. De nieuwe spits, die zestig jaar later werd opgeleverd, is gemaakt van ijzer en koper. De constructie maakte de kathedraal van 1876 tot 1880 het hoogste gebouw ter wereld.

De bouw van de kathedraal begon in 1030. In de eeuwen daarna werden delen uitgebreid, verwoest en weer opnieuw opgebouwd. Het gebouw is ook bekend uit de schilderkunst. In de jaren 1890 maakte Claude Monet een serie schilderijen van de gevel.

De bekendste kathedraal van het land, de Notre-Dame van Parijs, vloog ruim vijf jaar geleden ook in brand. Die brand ontstond onder het dak, vermoedelijk door kortsluiting of een sigarettenpeuk. Ook bij dat bouwwerk waren destijds werkzaamheden aan de gang. Het is de bedoeling dat de kathedraal eind dit jaar heropend wordt.

Meer uit Buitenland

Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

33 minuten geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

2 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

2 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

2 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

2 uur geleden
Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

7 uur geleden
Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

11 uur geleden