Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in rubberfabriek op Chemelot onder controle

Brand in rubberfabriek op Chemelot onder controle

GELEEN (ANP) - Op industrieterrein Chemelot in Geleen heeft zondagavond even brand gewoed in een rubberfabriek. De brand in deze EPT-fabriek brak rond 19.00 uur en was even voor 20.39 uur onder controle, maakte Chemelot bekend.

Chemelot meldde eerder zondagavond twee branden, maar uiteindelijk bleek slechts sprake van een brand in de eindverwerking van de rubberfabriek. Een andere gemelde brand in de warmtekrachtcentrale (WKC) op het terrein bleek slechts een temperatuurverhoging te zijn in een schoorsteen, aldus Chemelot. Die temperatuur is inmiddels gezakt.

Niemand raakte gewond. Volgens de brandweer woedde de brand in de rubberfabriek in een leiding op de derde verdieping. De fabriek lag op dat moment stil. De temperatuurverhoging in de schoorsteen van de WKC was volgens Chemelot het gevolg van de brand in rubberfabriek. Dit omdat deze fabrieken via een leiding met elkaar verbonden zijn. Deze leiding is inmiddels afgesloten.

De brandweer houdt de fabrieken wel nog in de gaten. De mogelijkheid van nasmeulen in de leiding van de rubberfabriek naar het WKC is namelijk niet denkbeeldig.

Meer uit Binnenland

Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

48 minuten geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

3 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

3 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

10 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

15 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

15 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

15 uur geleden