Brand in rubberfabriek op Chemelot onder controle
GELEEN (ANP) - Op industrieterrein Chemelot in Geleen heeft zondagavond even brand gewoed in een rubberfabriek. De brand in deze EPT-fabriek brak rond 19.00 uur en was even voor 20.39 uur onder controle, maakte Chemelot bekend.
Chemelot meldde eerder zondagavond twee branden, maar uiteindelijk bleek slechts sprake van een brand in de eindverwerking van de rubberfabriek. Een andere gemelde brand in de warmtekrachtcentrale (WKC) op het terrein bleek slechts een temperatuurverhoging te zijn in een schoorsteen, aldus Chemelot. Die temperatuur is inmiddels gezakt.
Niemand raakte gewond. Volgens de brandweer woedde de brand in de rubberfabriek in een leiding op de derde verdieping. De fabriek lag op dat moment stil. De temperatuurverhoging in de schoorsteen van de WKC was volgens Chemelot het gevolg van de brand in rubberfabriek. Dit omdat deze fabrieken via een leiding met elkaar verbonden zijn. Deze leiding is inmiddels afgesloten.
De brandweer houdt de fabrieken wel nog in de gaten. De mogelijkheid van nasmeulen in de leiding van de rubberfabriek naar het WKC is namelijk niet denkbeeldig.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Na de dramatisch verlopen verkiezingen van NSC verlaat voormalig lijsttrekker Eddy van Hijum de top van de partij. De partij maakt de "bewuste keuze" om nu geen politiek leider te benoemen, meldde voorzitter Reinout van Malenstein zaterdag bij het NSC-congres in Amersfoort. "Een interim-leider zou juist het verkeerde signaal zijn en zou alle dilemma's onnodig blijven oproepen."
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft geen goed woord over voor de handreiking die partijleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA vrijdag heeft gedaan naar de beoogde minderheidscoalitie van D66, VVD en CDA. "Er is niets constructiefs aan afbraak, ook niet wanneer die afbraak wordt verpakt als compromis of deelakkoord", sprak hij zaterdag de partijraad van de SP toe.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
8 uur geleden