
Brand in Rotterdams gaycafé onder controle
ROTTERDAM (ANP) - In een horecapand aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam heeft een brand gewoed, meldt de veiligheidsregio. Na een uur had de brandweer het vuur onder controle. Op de benedenverdieping van het gebouw is Gay- & Dragcafé Bonaparte gevestigd. De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
Een persoon heeft rook ingeademd en is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Mensen die bij het uitbreken van de brand in het pand waren wisten tijdig te ontkomen. Het café was gesloten toen de brand uitbrak.
Het is nog niet duidelijk of de bewoners van de bovengelegen woningen op korte termijn kunnen terugkeren. De omvang van de schade is ook niet bekend.
De brandweer was met meerdere blusvoertuigen in de winkelstraat aanwezig. In het café moest de brandweer sloopwerkzaamheden uitvoeren om de brand te bestrijden. Een deel van de Nieuwe Binnenweg was enige uren afgesloten voor het verkeer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Spelers en supporters van Ajax en Heracles Almelo hebben met applaus stilgestaan bij de vermoorde Lisa uit Abcoude. Beide ploegen stopten in de zeventiende minuut met voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Op de borden langs het veld verscheen de boodschap: Wij eisen de nacht op - laat vrouwen veilig thuiskomen. Op televisieschermen achter beide doelen stond de tekst: Lieve Lisa dapp're strijder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na een week van meerdere verhalen van seksueel geweld tegen vrouwen en de moord op de 17-jarige Lisa, hebben meer mensen zich aangesloten bij de wekelijkse Mars tegen Femicide in Rotterdam. Er lopen zo'n vijfhonderd mensen mee, beduidend meer dan vorige zondag. De stoet kan rekenen op aansporend getoeter vanuit auto's, en applaus en omhooggestoken duimpjes van mensen op terrassen waar de scanderende mensen langslopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste tallships en andere historische zeilschepen hebben zondag rond 14.00 uur onder grote belangstelling Amsterdam weer verlaten. Daarmee is SAIL in Amsterdam, dat woensdag begon, bijna afgelopen. Tijdens de SAIL-Out Parade varen de schepen de komende uren in een stoet de haven uit, met voorop de Shabab Oman II en de Portugese NRP Sagres.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - De vader van de twee Nederlandse jongens die zijn overleden in een hotel in Istanbul, is buiten levensgevaar. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De man ligt nog in een ziekenhuis in de Turkse stad en wordt daar verder behandeld.
5 uur geledenNIEUWVEEN (ANP) - Door een aanrijding in Nieuwveen (Zuid-Holland) is in de nacht van zaterdag op zondag een 19-jarige fietsster uit het naburige Nieuwkoop zwaargewond geraakt. De bestuurder van de betrokken auto, een goudkleurige BMW, is na het ongeluk doorgereden. Zondagochtend heeft de politie een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sven Kockelmann presenteert zondagavond een extra uitzending van zijn politieke praatprogramma Café Kockelmann. De extra aflevering staat in het teken van de laatste politieke ontwikkelingen in Den Haag, nu alle bewindslieden van NSC vrijdag ontslag namen. De uitzending is om 21.25 uur te zien op NPO 1.
7 uur geleden