Brand in portiekflat in Rotterdam, 17 bewoners geëvacueerd
ROTTERDAM (ANP) - In een kelderbox van een portiekflat aan de Leliënstein in de Rotterdamse wijk Charlois heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. De brandweer heeft tien bewoners met een ladderwagen gered van balkons. Vanwege de rookontwikkeling in de flat moesten in totaal zeventien bewoners worden geëvacueerd. Ze worden tijdelijk opgevangen in een politiebureau. Drie van hen zijn nagekeken door ambulancepersoneel, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
De brand brak rond 02.30 uur uit en was een half uur later onder controle. De brandweer is bezig met het luchten van alle woningen en verwacht dat alle bewoners kunnen terugkeren. "Het brandje stelde niet zoveel voor, maar de rook zorgde voor de problemen", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
HAREN (ANP) - Op zeker vijftien adressen in Zuidlaren en Haren zijn de afgelopen weken brieven bezorgd waarin "belastende teksten" staan. Ook zit er een foto bij van een nog onbekende persoon, meldt de politie.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland komen zondagochtend en -middag zware windstoten voor, vooral in de kustgebieden. Het KNMI geeft code geel af voor Noord-Holland, Friesland, Groningen en het Waddengebied.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een man met een nepvuurwapen is aangehouden bij een woning aan het Salamancapad in de Utrechtse universiteitswijk Utrecht Science Park, meldt de politie. De 24-jarige man uit Almelo was net teruggekomen van een verkleedpartij.
4 uur geledenSLIEDRECHT (ANP) - De demonstratie van AZC Alert Sliedrecht komende zaterdag gaat niet door. De organisatoren melden dat hooligans mogelijk wilden komen om "rotzooi" te trappen en dat Sliedrechtse jongeren vuurwerk wilden afsteken. "Ondanks dat bij geen enkele van de demonstraties onder de vlag van het Landelijk Estafetteprotest ongeregeldheden hebben plaatsgevonden, willen wij niet het risico lopen dat Sliedrecht te maken krijgt met Malieveld-toestanden", schrijven de organisatoren op Facebook.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een medewerker van de Rotterdamse politie is ontslagen vanwege "ernstig plichtsverzuim". Hij zit momenteel vast omdat hij wordt verdacht van meerdere zedenmisdrijven, meldt de politie. De verdachte zou tussen 2020 en 2024 zeker vier minderjarige jongens seksueel hebben misbruikt. Ook zou hij onrechtmatig politiesystemen hebben ingezien en wordt zijn rol onderzocht bij een incident waarbij een arrestant gewond raakte.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - De vermiste 25-jarige Tijn uit Alkmaar is dood aangetroffen, meldt het Openbaar Ministerie. De twee mannen die eerder zijn opgepakt, worden verdacht van moord dan wel doodslag en het wegmaken van Tijns lichaam.
6 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - Twee mannen hebben taakstraffen gekregen voor het projecteren van discriminerende teksten op een gebouw langs de A12 in Bodegraven. De rechtbank in Den Haag heeft een derde verdachte vrijgesproken.
7 uur geleden