Brand in oud wooncomplex Rotterdam is uit
ROTTERDAM (ANP) - De brand in een 130 jaar oud wooncomplex op het Noordereiland in Rotterdam is uit. Het sein brand meester is gegeven en de laatste "hotspots" zijn geblust, zegt een woordvoerder van de brandweer.
Uiteindelijk zijn vijf woningen en wat werkplekken verloren gegaan. De tien tot vijftien bewoners van de woningen krijgen andere huisvesting, aldus de zegsman. De geëvacueerde bewoners van woningen naast de brand, kunnen waarschijnlijk terugkeren. Niemand is gewond geraakt. De oorzaak wordt nog onderzocht, zegt de woordvoerder.
Het blussen van de brand aan de Thorbeckestraat duurde volgens de zegsman "best bijzonder lang voor een Rotterdamse woningbrand". De woordvoerder wijst erop dat het niet veilig was voor de brandweer om van binnenuit te blussen. "En het is een oud pand, met waarschijnlijk veel vertimmeringen, waarbij het vuur niet goed bereikt kon worden doordat we van buitenaf moesten blussen. Dat kostte tijd en moeite."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS-reizigers met het tijdelijke kortingsabonnement hebben in de eerste twee weken meer dan 9 miljoen kilometer afgelegd. Dat meldt de Nederlandse spoorbeheerder.
5 uur geleden