Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in ondergrondse parkeergarage bij centrum Alkmaar

Brand in ondergrondse parkeergarage bij centrum Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een ondergrondse parkeergarage bij het centrum van Alkmaar woedt een grote brand. Het vuur is uitgebroken op etage -2. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. Het bestrijden van de brand verloopt inmiddels voorspoedig, met dank aan speciale eenheden die worden ingezet, meldt een woordvoerder van de brandweer.

De brand brak rond 06.30 uur door nog onbekende oorzaak uit in de Singelgarage. Daarin stonden op dat moment zo’n 150 auto’s. Hoeveel daarvan in brand staan, is nog onduidelijk. Er zijn geregeld explosies te horen. "Dat zijn autobanden die door de hitte ontploffen", aldus de woordvoerder.

Aan de achterzijde van de parkeergarage, aan de centrumkant, komt rook vrij. Er is een NL Alert uitgedaan. Wie er last van heeft, wordt geadviseerd uit de rook te blijven, ramen en deuren gesloten te houden en mechanische ventilatie uit te zetten. Winkels in de Alkmaarse binnenstad die niet in de rook liggen, kunnen gewoon open, aldus de brandweer. Hoeveel winkels vanwege de brand dichtblijven, weet de zegsman niet. "Winkeliers zijn er zelf in eerste instantie voor verantwoordelijk. Die kunnen zelf bepalen of hun winkel in de rook staat."

Speciale robots

De rook en de hitte belemmerde de brandweer bij hun werkzaamheden. Het vuur heeft volgens de zegsman flink gewoed op etage -2, en de rook verspreidde zich ook naar etage -1. Bluseenheden van andere regio’s zijn komen helpen. Speciale eenheden duwen met speciale robots de rook voor zich uit. "Daarmee wordt ook koeling ingebracht", aldus de woordvoerder. "Het heeft een heel positief effect. We hebben meer zicht en het gaat voorspoedig." Het sein brand meester heeft de brandweer echter nog niet kunnen geven.

Vanwege de brand zijn verschillende straten afgesloten.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

51 minuten geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

2 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

5 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

6 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

6 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

7 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

7 uur geleden