Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in olietanks bij F1-circuit Djedda geblust

Brand in olietanks bij F1-circuit Djedda geblust

RIYAD (ANP/RTR) - De brand in twee olietanks bij de Saudische stad Djedda is geblust, meldt de staatstelevisie. De brand ontstond nadat Houthi-rebellen uit Jemen vrijdag raketten afschoten op een complex van het staatsoliebedrijf Aramco. Er vielen geen doden bij de aanval.

Het getroffen complex van Aramco ligt op zo'n 10 kilometer afstand van het racecircuit van Djedda. De Formule 1-race van zondag gaat daar wel door, besloot de leiding van de Formule 1 en autosportfederatie FIA na gesprekken met bezorgde coureurs en teambazen.

De door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie in Jemen begon als vergelding zaterdagochtend met luchtaanvallen op de Jemenitische havenstad Hodeidah, die in handen is van Houthi-rebellen.

Permanent staakt-het-vuren

De Houthi's voerden de afgelopen weken meerdere aanvallen met raketten en drones uit op olie-installaties in Saudi-Arabië. Ze strijden al jarenlang met hulp van Iran tegen de Jemenitische regering, die gesteund wordt door onder meer Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.

Daar zou een einde aan kunnen komen, in elk geval voor even. De vooraanstaande Houthi-leider Mahdi al-Mashat, voorzitter van de opperste politieke raad, zei zaterdag in een tv-toespraak dat eenzijdig is besloten de militaire activiteiten tijdelijk te staken en geen drones meer te sturen naar Saudi-Arabië. Het bestand zal drie dagen duren.

In de tussentijd kan worden gewerkt aan een permanent staakt-het-vuren. De Saudische coalitie moet dan wel haar troepen terugtrekken uit Jemen en de restricties voor de havens van Hodeidah en Salif opheffen. Ook boden de Houthi's aan krijgsgevangenen uit te wisselen.

Meer uit Buitenland

Trump looft Britse soldaten na rel over 'laffe NAVO-troepen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.

1 uur geleden
Gesprekken Oekraïne, Rusland en VS zouden 1 februari verdergaan

WASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.

1 uur geleden
Door federale agenten neergeschoten man in Minneapolis overleden

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.

2 uur geleden
Opnieuw persoon neergeschoten in Minneapolis door ICE-agenten

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Macron wil haast maken met socialmediaverbod voor kinderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.

3 uur geleden
Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

4 uur geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

5 uur geleden