Brand in kelder van voormalig bedrijfspand in Gouda
GOUDA (ANP) - In Gouda heeft zondagavond enige tijd brand gewoed in de kelder van een bedrijfspand dat omgebouwd is tot appartementencomplex aan de Heuvellaan. Zeven bewoners zijn nagekeken door ambulancepersoneel vanwege mogelijke rookinhalatie.
Het portiek van het gebouw stond door de brand vol met rook, liet de veiligheidsregio Hollands Midden weten, waardoor de bewoners niet naar buiten konden. Er zijn zover bekend geen gewonden. De brand werd omstreeks 23.40 uur gemeld. Rond 00.25 uur werd het sein brand meester gegeven.
De circa twintig bewoners moesten enige tijd hun woning uit, doordat de brandweer aan het nameten was op koolmonoxide. Ook controleerde netbeheerder Stedin hoe de elektriciteitskast in de kelder er aan toe was, omdat daar door het blussen water stond.
Rond 01.50 uur meldde de veiligheidsregio dat de bewoners weer terug naar huis konden. Voor wie dat nog niet zag zitten, is opvang geregeld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
5 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
15 uur geleden