Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in Haarlemse Albert Heijn onder controle

Brand in Haarlemse Albert Heijn onder controle

HAARLEM (ANP) - De grote brand in een Albert Heijn in Haarlem is onder controle. Iets voor 11.00 uur meldde de brandweer het sein brand meester te hebben gegeven. Bij de brand die vanmorgen vroeg ontstond, kwam veel rook vrij, maar die is grotendeels weggetrokken. Er wordt nog wel nageblust. De brand begon vermoedelijk in een vrachtwagen die in het laad- en losgedeelte van de supermarkt stond en sloeg vervolgens over naar de supermarkt.

Het vuur is niet overgeslagen naar panden in de buurt. De bewoners van de circa vijftig woningen die vanwege de grote hoeveelheid rook die vrijkwam werden ontruimd, kunnen onder begeleiding van personeel van Stichting Salvage terug naar hun woning. "Daar wordt dan nog even gekeken hoe ernstig de schade is in de woning, of er veel rook in staat", aldus een woordvoerder van de brandweer.

De Albert Heijn staat aan het Soendaplein, in de Indische wijk in Haarlem-Noord, een woonwijk. Het vuur woedde vooral in het magazijngedeelte. Dat is afgebrand, maar er zijn ook wat muren instabiel, daar wordt nog naar gekeken. Hoelang de brandweer nog nodig denkt te hebben voor nablus- en herstelwerkzaamheden, kon de woordvoerder niet zeggen.

Parkeergarage

In de parkeergarage onder de supermarkt is bluswater gestroomd. De winkel was op het moment dat de brand uitbrak nog niet open en volgens de woordvoerder stond er slechts een enkele auto van personeel. Voor waterschade aan auto’s hoeft niet te worden gevreesd, omdat in de garage slechts enkele centimeters water staat, aldus de zegsman.

Het vuur begon in de container van de vrachtwagen, tussen de producten. Of de vrachtwagen die vlam vatte een elektrisch voertuig was, weet de woordvoerder niet. Ook de oorzaak is nog onbekend. Niemand is gewond geraakt. Wel zijn twee medewerkers van de winkel door ambulancepersoneel nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

2 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

5 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

5 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

7 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

8 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

9 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

9 uur geleden