Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in Haarlemse Albert Heijn onder controle

Brand in Haarlemse Albert Heijn onder controle

HAARLEM (ANP) - De grote brand in een Albert Heijn in Haarlem is onder controle. Iets voor 11.00 uur meldde de brandweer het sein brand meester te hebben gegeven. Bij de brand die vanmorgen vroeg ontstond, kwam veel rook vrij, maar die is grotendeels weggetrokken. Er wordt nog wel nageblust. De brand begon vermoedelijk in een vrachtwagen die in het laad- en losgedeelte van de supermarkt stond en sloeg vervolgens over naar de supermarkt.

Het vuur is niet overgeslagen naar panden in de buurt. De bewoners van de circa vijftig woningen die vanwege de grote hoeveelheid rook die vrijkwam werden ontruimd, kunnen onder begeleiding van personeel van Stichting Salvage terug naar hun woning. "Daar wordt dan nog even gekeken hoe ernstig de schade is in de woning, of er veel rook in staat", aldus een woordvoerder van de brandweer.

De Albert Heijn staat aan het Soendaplein, in de Indische wijk in Haarlem-Noord, een woonwijk. Het vuur woedde vooral in het magazijngedeelte. Dat is afgebrand, maar er zijn ook wat muren instabiel, daar wordt nog naar gekeken. Hoelang de brandweer nog nodig denkt te hebben voor nablus- en herstelwerkzaamheden, kon de woordvoerder niet zeggen.

Parkeergarage

In de parkeergarage onder de supermarkt is bluswater gestroomd. De winkel was op het moment dat de brand uitbrak nog niet open en volgens de woordvoerder stond er slechts een enkele auto van personeel. Voor waterschade aan auto’s hoeft niet te worden gevreesd, omdat in de garage slechts enkele centimeters water staat, aldus de zegsman.

Het vuur begon in de container van de vrachtwagen, tussen de producten. Of de vrachtwagen die vlam vatte een elektrisch voertuig was, weet de woordvoerder niet. Ook de oorzaak is nog onbekend. Niemand is gewond geraakt. Wel zijn twee medewerkers van de winkel door ambulancepersoneel nagekeken omdat ze rook hadden ingeademd.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

1 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

2 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

2 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

3 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

5 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

5 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

6 uur geleden