Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in groot vluchtelingenkamp Lesbos

Brand in groot vluchtelingenkamp Lesbos

ATHENE (ANP/DPA) - In het vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos is een grote brand uitgebroken. Daarbij is volgens de brandweer een persoon om het leven gekomen. Volgens de Duitse hulporganisatie Mission Lifeline zijn er vijf dodelijke slachtoffers. De brand is vermoedelijk ontstaan door een ongeluk.

Lokale media melden dat migranten in paniek proberen te vluchten. Doordat de containerwoningen van de vluchtelingen dicht op elkaar staan, heeft de brandweer moeite om het vuur onder controle te krijgen.

In Moria wonen ongeveer 19.000 vluchtelingen, daarmee is het het grootste vluchtelingenkamp in Griekenland. Er zijn regelmatig branden in het kamp, vaak door ongelukken met gaskachels en open vuur tijdens het koken.

Meer uit Buitenland

EU-ministers praten na zomer verder over sancties tegen Israël

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers gaan na de zomer verder praten over eventuele handelsmaatregelen tegen producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. "We hopen dan weer een volgende stap te kunnen zetten", zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van een vergadering met EU-buitenlandministers in Brussel.

4 minuten geleden
Code oranje voor brandgevaar in Vlaamse natuurgebieden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Vlaanderen is de code voor brandgevaar in natuurgebieden opgeschroefd van geel (gevaar) naar oranje (zeer gevaarlijk). Dat meldt de Vlaamse minister van Omgeving Jo Brouns.

12 minuten geleden
Europese landen vormen coalitie tegen ballistische raketten

PARIJS (ANP) - Nederland, Oekraïne en acht andere Europese landen vormen een coalitie om zich beter te kunnen verdedigen tegen de snelste Russische raketten. Dat is besloten tijdens overleg van Oekraïne-bondgenoten in Parijs.

30 minuten geleden
Trump wil compensatie voor bescherming in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn land compensatie krijgt voor de kosten die het maakt bij het beschermen van de scheepvaart voor de Iraanse kust. Hij spreekt op zijn platform Truth Social over een bedrag van 20 procent over alle verscheepte ladingen, zonder verder in detail te treden over hoe dat precies zal werken. "De Verenigde Staten zullen vanaf nu bekendstaan als 'de hoeder van de Straat van Hormuz'", staat in het bericht.

51 minuten geleden
VS willen druk op Internationaal Strafhof in Den Haag opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de druk op het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag opvoeren. Een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei tegen persbureau Reuters dat wordt gekeken naar een breed pakket aan maatregelen. Het gaat onder meer om het instellen van reisbeperkingen, het intrekken van visa, nieuwe sancties en diplomatieke druk op landen om zich terug te trekken.

57 minuten geleden
Trump laat maritieme blokkade van Iran hervatten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na dagenlange aanvallen over en weer aangekondigd dat hij opnieuw een maritieme blokkade van Iran laat instellen. Iraanse schepen mogen het land niet meer in of uit, meldt hij op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Deel slachtoffers dodelijke brand in Zuid-Spanje geïdentificeerd

MADRID (ANP/AFP) - Zes van de twaalf onbekende slachtoffers van de natuurbrand in Zuid-Spanje zijn geïdentificeerd. Drie komen uit het Verenigd Koninkrijk en de drie anderen uit België, Frankrijk en Spanje.

1 uur geleden