Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in groot vluchtelingenkamp Lesbos

Brand in groot vluchtelingenkamp Lesbos

ATHENE (ANP/DPA) - In het vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos is een grote brand uitgebroken. Daarbij is volgens de brandweer een persoon om het leven gekomen. Volgens de Duitse hulporganisatie Mission Lifeline zijn er vijf dodelijke slachtoffers. De brand is vermoedelijk ontstaan door een ongeluk.

Lokale media melden dat migranten in paniek proberen te vluchten. Doordat de containerwoningen van de vluchtelingen dicht op elkaar staan, heeft de brandweer moeite om het vuur onder controle te krijgen.

In Moria wonen ongeveer 19.000 vluchtelingen, daarmee is het het grootste vluchtelingenkamp in Griekenland. Er zijn regelmatig branden in het kamp, vaak door ongelukken met gaskachels en open vuur tijdens het koken.

Meer uit Buitenland

Massabegrafenis in Gaza-stad van doden uit 2023

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook is de massabegrafenis begonnen van mensen die omkwamen bij een bombardement op het Al-Taj-complex, een woonblok in Gaza-Stad, in 2023. Van onder het puin zijn 105 lichamen en stoffelijke resten gehaald die donderdag worden begraven, meldt Al Jazeera.

4 minuten geleden
Explosies gehoord in Ethiopische hoofdstad Addis Abeba

ADDIS ABEBA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba zijn in de nacht explosies gehoord. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd. De ontploffingen komen nu het geweld in Ethiopië is opgelaaid.

10 minuten geleden
Griekenland wil asielprocedures opschorten bij onverwachte pieken

LUXEMBURG (ANP) - Griekenland wil dat asielprocedures tijdelijk kunnen worden opgeschort bij de onverwachte komst van veel asielzoekers. Dat zei de Griekse minister Thanos Plevris voor het begin van een vergadering van EU-ministers van Asiel en Migratie. Dit is volgens hem nodig om situaties zoals in de Spaanse exclave Ceuta snel het hoofd te kunnen bieden.

25 minuten geleden
Universitair studenten sluiten zich aan bij Franse protesten

PARIJS (ANP) - In Frankrijk hebben studenten zich aangesloten bij de protesten op onderwijsinstellingen. Al dagen wordt in het land door scholieren gedemonstreerd tegen de vermeende gebreken van het Franse onderwijs. Daarbij worden ook geweld en vernieling niet geschuwd.

34 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde verheugd over vertrek VS uit Irak

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verheugd gereageerd op de terugtrekking van de Amerikaanse krijgsmacht uit Irak. Er wordt gesproken van een "historische overwinning" en er is opgeroepen tot het vertrek van Amerikaanse troepen uit het hele Midden-Oosten.

42 minuten geleden
Duitsland: dit jaar akkoord over terugkeercentrum asielzoekers

LUXEMBURG (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt verwacht later dit jaar een akkoord te sluiten over de komst van een terugkeercentrum voor afgewezen asielzoekers in een land buiten de EU. Dat zei hij voor het begin van een overleg met EU-ministers van migratie. Duitsland trekt hierin op met Nederland, Denemarken, Oostenrijk en Griekenland. Hij zei niet met welke landen gesprekken worden gevoerd.

44 minuten geleden
Openbaar aanklager VAE opent onderzoek naar flydubai-incident

ABU DHABI (ANP) - De procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten heeft opdracht gegeven om een onderzoek te starten naar het incident tijdens de FZ1073 flydubai-vlucht naar Tel Aviv. Dit meldt het staatsnieuwsagentschap van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn website.

45 minuten geleden