Brand in gebouw bij Beekse Bergen, geen gevaar voor dieren
HILVARENBEEK (ANP) - De brandweer is uitgerukt voor een zeer grote brand in een gebouw op het terrein van Safaripark Beekse Bergen. De brand werd maandag even na middernacht gemeld in een werkplaats van de technische dienst van het park in Hilvarenbeek, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
Er is volgens een woordvoerder geen gevaar voor de dieren in Beekse Bergen. "Het gaat echt alleen om een brand in het gebouw aan de rand het van terrein", aldus de woordvoerder.
Bij de brand komt veel rook vrij. Omdat er weinig wind staat, trekt deze rook recht omhoog. Voor omwonenden geldt wel het advies om ramen en deuren te sluiten als zij last hebben van de rook.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep de aanklacht verzwaard tegen de verdachten van het mishandelen en vernederen van cliënten op de voormalige zorgboerderij Aurora Borealis in het Groningse Wedde. De reden daarvan is dat de mishandeling voor één mannelijk slachtoffer zwaar lichamelijk letsel tot gevolg heeft gehad. Daarmee opende de aanklager maandag de zitting bij het gerechtshof in Leeuwarden.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State adviseert tegen het verbod op religieuze uitingen voor buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) dat demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) wil invoeren. De wettelijke grondslag voor een dergelijk besluit ontbreekt volgens de belangrijke kabinetsadviseur. Om zo'n verbod in te voeren, moet eerst de wet worden veranderd.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Susan Smit gaat de onvoorwaardelijke steun van haar 'zuster in de kunst' Yvonne Keuls missen. Dat zegt de schrijfster van onder meer Tropenbruid naar aanleiding van het overlijden van Keuls, zondagavond. "Het zusterschap was voor haar geen holle kreet. Ze heeft er haar leven naar vormgegeven", zegt Smit.
1 uur geledenEIJSDEN/MARGRATEN (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joseph Popolo, heeft maandag een kennismakingsgesprek met de burgemeester van Eijsden-Margraten, Alain Krijnen. Dat zegt een woordvoerder van die gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
9 uur geleden