
Brand in Erasmus MC onder controle
ROTTERDAM (ANP) - De brand die donderdagmiddag was gesticht in het Erasmus MC door de dader van het schietincident daar, is onder controle. De politie zoekt nog uit of de schutter meer slachtoffers heeft gemaakt tijdens zijn tocht door het ziekenhuis.
Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond zegt dat het ziekenhuis gewoon in bedrijf is wat betreft de patiënten die daar liggen. Operaties die bezig waren, zijn voor zover bekend gewoon doorgegaan, meldt de zegsman. Wel heeft het Erasmus MC patiënten die nog behandeld moesten worden opgeroepen om niet naar het ziekenhuis te komen.
Of het gebouw waar het schietincident en de brand plaatsvonden helemaal leeg is, is niet bekend. Mensen die behoefte hebben aan opvang kunnen terecht bij De Machinist aan de Willem Buytewechstraat, dicht bij het Erasmus MC.
Door het schietincident in het ziekenhuis raakte in elk geval een persoon zwaargewond. Bij een ander schietincident aan het Heiman Dullaertplein in Rotterdam raakten twee mensen zwaargewond. De politie heeft een 32-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij beide incidenten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een transportvliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht heeft vrijdag ongeveer 14,5 ton hulpgoederen gedropt boven Gaza. Er werden zestien bundels aan parachutes met voedsel, drinkwater en medische hulpmiddelen uit de laagvliegende C-130 Hercules geworpen. De lading kwam terecht in een vooraf bepaald gebied, meldt Defensie.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Potjes met ansjovisfilets van het merk Fish Tales bevatten mogelijk glasdeeltjes. De fabrikant roept de potjes met filets in olijfolie daarom terug.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijke meldpunt Discriminatie.nl heeft inmiddels ruim 9000 meldingen gekregen over een post van PVV-leider Geert Wilders van eerder deze week, zegt een woordvoerster. Dat is het hoogste aantal meldingen over één incident sinds de lancering van het landelijke meldpunt begin 2024.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee mannen zijn aangehouden omdat ze schrijfster en columnist Lale Gül zouden hebben bedreigd. "Ik ben verheugd dat deze mensen - die op dagelijkse basis mijn vrijheid beperken en mijn leven heel ingewikkeld maken en verzuren - hun verdiende loon krijgen. Politie, bedankt", schrijft Gül op X.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Organisatoren van introductieweken voor studenten nemen maatregelen bij hoge temperaturen. Komende week kan het op veel plekken tropisch warm worden, voorspelt Weeronline. Onder meer in Utrecht en Leiden beginnen maandag de introductieweken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp van Buitenlandse Zaken noemt het "een verkeerde stap" dat Israël Gaza-Stad wil bezetten. In een interview met het Nederlands Dagblad zegt de NSC-minister dat hij geen nieuwe sancties wil instellen na het besluit van de regering van premier Benjamin Netanyahu.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Follow the Money, Omroep Gelderland en NRC stappen naar de rechter om demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw) te dwingen uitstootgegevens van landbouwbedrijven te openbaren. Ze spannen een kort geding aan tegen de minister, omdat die geen gehoor geeft aan een eerdere uitspraak van de rechtbank in Zwolle om de gegevens te openbaren. Volgens de betrokken media is Wiersma, tegen het advies van haar ambtenaren in, in beroep gegaan tegen die uitspraak.
9 uur geleden