Brand in centrum Den Haag, tientallen mensen geëvacueerd
DEN HAAG (ANP) - In het centrum van Den Haag heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand gewoed. Het vuur brak rond 01.30 uur uit in een rieten overkapping van een dakterras van Grandcafé Haagsche Bluf aan het gelijknamige plein. Enkele tientallen mensen, van onder meer een nabijgelegen hotel, werden geëvacueerd. Niemand is gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
De brandweer rukte met meerdere eenheden uit en gaf al snel de melding zeer grote brand omdat het dakterras is ingebouwd door allerlei panden. "Dat maakt de brandbestrijding complex", aldus de woordvoerder. Omstreeks 03.30 uur was de brand geblust. De brandweer controleerde rond 03.00 uur voor de zekerheid of het vuur wellicht was overslagen naar andere panden, maar dat bleek niet het geval te zijn. De geëvacueerden uit omliggende panden kunnen terugkeren.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.
17 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
4 uur geledenDE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
4 uur geleden