Brand in bedrijfspand in Haarlem
HAARLEM (ANP) - In Haarlem staat een bedrijfspand in de brand. De brandweer spreekt van een zeer grote brand.
Het gaat om een pand op het bedrijventerrein de Waarderpolder. Bij de brand komt veel rook vrij. Omwonenden wordt geadviseerd ramen en deuren te sluiten.
Rond 01.30 uur meldde de veiligheidsregio dat de brandweer nog enkele uren bezig zal zijn met blussen. Op beelden op sociale media is te zien dat de vlammen aan het begin van de nacht uit het pand sloegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Met 123 miljoen euro wil het kabinet de natuur in de Brainport-regio vooruithelpen. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kondigde dat bedrag aan bij een werkbezoek aan het Groene Woud bij het Brabantse Liempde.
6 uur geledenKORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Weekend van de Wetenschap, dat ieder jaar in het eerste weekend van oktober valt, trok deze editie 125.000 bezoekers. Ruim driehonderd organisaties door heel Nederland openden op 3 en 4 oktober hun deuren voor bezoekers en lieten ze kennismaken met wetenschap en technologie.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De op Schiphol voor huisvredebreuk gearresteerde demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn weer vrijgelaten, meldt een woordvoerder van de actiegroep. Het gaat om 32 personen, in tegenstelling tot de 31 die de Koninklijke Marechaussee eerder meldde. De arrestanten zijn met een bus naar het dichtstbijzijnde station gebracht. Het is onduidelijk wat de arrestatie voor gevolgen heeft voor hen.
12 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Middelbare scholen moeten kunnen kiezen uit betaalbare alternatieven en zelf kunnen bepalen of ze papieren schoolboeken, digitale boeken of een combinatie daarvan gebruiken. Dat vindt de VO-raad, de organisatie die de belangen van middelbare scholen behartigt. De raad steunt daarmee de oproep van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om een einde te maken aan verplichte koppelverkoop. Scholieren moeten volgens de ACM nu nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft 21 gemeenten onder toezicht gesteld, omdat ze te weinig asielzoekers opvangen. Ze moeten in de komende tijd duidelijk maken hoe ze alsnog aan de spreidingswet voldoen. Doen ze dat niet, dan kan de overheid een gemeente opzijschuiven en beslissen dat daar een asielopvang komt.
13 uur geleden