Brand in appartementencomplex in Leiden, 10 mensen gered
LEIDEN (ANP) - In een appartementencomplex van zes woonlagen in Leiden heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. De brandweer ontruimde het studentenwooncomplex aan het Bètaplein en haalde tien bewoners met een ladderwagen uit hun woningen. Alle overige bewoners konden op eigen kracht hun huizen verlaten. Niemand is gewond geraakt.
De brand brak even na middernacht uit in de technische ruimte op de 2e etage. Rond 01.00 uur werd het sein brand meester gegeven.
De bewoners die met de ladderwagen werden gered, werden nagekeken door ambulancepersoneel of ze rook hadden binnengekregen. "Niemand hoefde naar het ziekenhuis", aldus een woordvoerster van de veiligheidsregio.
In het complex was lange tijd veel rook aanwezig. De brandweer heeft het gebouw gelucht en bijna alle bewoners kunnen inmiddels terugkeren, meldt de veiligheidsregio rond 03.45 uur. Uiteindelijk blijkt een woning onbewoonbaar. Volgens de woordvoerster werden ongeveer honderd studenten geëvacueerd en in een nabijgelegen schoolgebouw opgevangen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
12 uur geleden