Brand in appartementencomplex in Leiden, 10 mensen gered
LEIDEN (ANP) - In een appartementencomplex van zes woonlagen in Leiden heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. De brandweer ontruimde het studentenwooncomplex aan het Bètaplein en haalde tien bewoners met een ladderwagen uit hun woningen. Alle overige bewoners konden op eigen kracht hun huizen verlaten. Niemand is gewond geraakt.
De brand brak even na middernacht uit in de technische ruimte op de 2e etage. Rond 01.00 uur werd het sein brand meester gegeven.
De bewoners die met de ladderwagen werden gered, werden nagekeken door ambulancepersoneel of ze rook hadden binnengekregen. "Niemand hoefde naar het ziekenhuis", aldus een woordvoerster van de veiligheidsregio.
In het complex was lange tijd veel rook aanwezig. De brandweer heeft het gebouw gelucht en bijna alle bewoners kunnen inmiddels terugkeren, meldt de veiligheidsregio rond 03.45 uur. Uiteindelijk blijkt een woning onbewoonbaar. Volgens de woordvoerster werden ongeveer honderd studenten geëvacueerd en in een nabijgelegen schoolgebouw opgevangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.
10 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.
11 uur geledenSCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.
13 uur geleden