Brand in appartementencomplex in Leiden, 10 mensen gered
LEIDEN (ANP) - In een appartementencomplex van zes woonlagen in Leiden heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. De brandweer ontruimde het studentenwooncomplex aan het Bètaplein en haalde tien bewoners met een ladderwagen uit hun woningen. Alle overige bewoners konden op eigen kracht hun huizen verlaten. Niemand is gewond geraakt.
De brand brak even na middernacht uit in de technische ruimte op de 2e etage. Rond 01.00 uur werd het sein brand meester gegeven.
De bewoners die met de ladderwagen werden gered, werden nagekeken door ambulancepersoneel of ze rook hadden binnengekregen. "Niemand hoefde naar het ziekenhuis", aldus een woordvoerster van de veiligheidsregio.
In het complex was lange tijd veel rook aanwezig. De brandweer heeft het gebouw gelucht en bijna alle bewoners kunnen inmiddels terugkeren, meldt de veiligheidsregio rond 03.45 uur. Uiteindelijk blijkt een woning onbewoonbaar. Volgens de woordvoerster werden ongeveer honderd studenten geëvacueerd en in een nabijgelegen schoolgebouw opgevangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
5 uur geledenMARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.
9 uur geleden