Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand in Amstelveense flat, vijf gewonden

Brand in Amstelveense flat, vijf gewonden

AMSTELVEEN (ANP) - Door een keukenbrand in een studentenflat aan de Uilenstede in Amstelveen zijn vijf gewonden gevallen. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio werden twee slachtoffers naar het ziekenhuis gebracht vanwege het inhaleren van rook. Vijftig studenten werden geëvacueerd omdat de rook zich had verspreid in de flat, aldus de veiligheidsregio. De meesten van hen konden later in de nacht van zaterdag op zondag terugkeren.

De brand brak rond 22.15 uur uit in een keuken in een woning op de vierde verdieping van het twaalf etages tellende gebouw. Ongeveer een halfuur later was het vuur onder controle. De studenten die hun woningen moesten verlaten, werden opgevangen in een sporthal in de buurt. Bijna allemaal konden ze later terugkeren. Voor enkele bewoners was dat vanwege rookschade niet mogelijk. Zij zijn bij vrienden, familie of in een hotel ondergebracht.

Vrijwilligers van het Rode Kruis hielpen met de opvang van de evacués in de sporthal, liet een voorlichtster weten. Ze namen volgens haar extra dekens mee.

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

6 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

6 uur geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

8 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

9 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

9 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

9 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

10 uur geleden