Brand Dordrecht onder controle, burgemeester bij bewoners
DORDRECHT (ANP) - De grote uitslaande brand die maandagochtend vroeg uitbrak aan de Maarten Harpertsz Trompweg in Dordrecht is onder controle. Een brandweerwoordvoerder meldt rond 03.00 uur dat het sein brand meester is gegeven. Het nablussen gaat nog wel enkele uren duren. Er zijn geen slachtoffers.
Volgens de woordvoerder was er niemand meer aanwezig op de bovenste etages van de flat toen het vuur oversloeg van de elfde naar de twaalfde verdieping. Ook de zijkant en het dak van het gebouw vlogen in brand. Bewoners van het pand zijn met bussen naar het Van der Valk Hotel in Dordrecht gebracht, een aantal bewoners werd nagekeken op rookinhalatie.
De brand brak uit in de Short Stay Facility in Dordrecht (SSF), een woontoren met 189 appartementen waar volgens burgemeester Wouter Kolff "kwetsbare mensen wonen". In datzelfde gebouw en op dezelfde etage woedde een nacht eerder ook een brand, die was vermoedelijk aangestoken.
Burgemeester Kolff is in de nacht van zondag op maandag naar het Van der Valk gekomen om de bewoners een hart onder de riem te steken. "Mijn gedachten zijn bij de onschuldige bewoners die dit gisteren en eerder ook al moesten meemaken", schreef hij op X.
In september vorig jaar woedde er ook brand op de elfde verdieping van het gebouw. Toen werd een 28-jarige man uit Dordrecht aangehouden op verdenking van brandstichting.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep opnieuw levenslange celstraffen geëist tegen de twee broers Dejan en Denis A. Ze worden verdacht van vier moorden in een growshop in Enschede. De slachtoffers zijn koelbloedig geëxecuteerd, zei de aanklager.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden wegens betrokkenheid bij de brandstichting in het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar. Een van hen wordt woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD. De andere verdachte, die eveneens in hechtenis zit, moet nog worden verhoord, zegt een politiewoordvoerder.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat er toch een verband is tussen twee explosies bij woningen in Rotterdam van afgelopen weekend. In de nacht van zaterdag op zondag waren er binnen een uur explosies aan de Vergiliusstraat in de wijk IJsselmonde en de Adriaan Pieterstraat in Feijenoord. Eerder dacht de politie nog dat er geen verband was tussen de twee zaken.
1 uur geledenVORDEN (ANP) - In het Gelderse dorp Vorden zijn een dode en een gewonde aangetroffen, nadat daar eerder een steekincident was. De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Arnhemse ziekenhuis Rijnstate heeft de computerstoring zover verholpen, dat de afspraken die voor deze middag op de agenda staan doorgang kunnen vinden. Afspraken voor de afgelopen ochtend werden afgezegd, omdat zonder de computers niet goed met de patiëntendossiers kon worden gewerkt. Spoedeisende hulp en spoedoperaties gingen wel door. Daarvoor konden een paar losstaande computers worden gebruikt.
2 uur geledenHOORN (ANP) - De politie heeft geen aangiftes of meldingen gekregen over porno in groepen voor kinderen op Snapchat. Daardoor komt er voorlopig geen onderzoek of de vermeende beelden strafbaar zijn, laat de politie in Noord-Holland dinsdag weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Inez Weski kan in het kader van haar strafzaak geen beroep doen op haar verschoningsrecht, vindt het Openbaar Ministerie. Justitie noemt dit "misplaatst". "Zij verschuilt zich ten onrechte in haar toga", zei de officier van justitie dinsdag in een toelichting op het onderzoek. Het OM verdenkt Weski van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geleden