Brand Dordrecht 'gesprek van de dag', nog geen aanhoudingen
DORDRECHT (ANP) - De grote brand in een flatgebouw in Dordrecht afgelopen weekend is "nog het gesprek van de dag", zegt een politiewoordvoerder. De politie vermoedt dat de brand op zondagavond is aangestoken, maar heeft nog geen verdachte in beeld. Een 63-jarige man die tijdens het incident werd aangehouden omdat hij hulpverleners lastigviel, is weer op vrije voeten.
In de Short Stay Facility (SSF) aan de Maarten Harpertsz Trompweg was dit weekend twee keer brand. De eerste was op zaterdag, de tweede in de nacht van zondag op maandag. Beide branden ontstonden op de elfde verdieping van de woontoren.
Tijdens de tweede, grote uitslaande brand moesten zo'n honderd mensen ergens anders worden ondergebracht. Een 63-jarige man uit Dordrecht werd aangehouden toen hij tijdens het incident hulpverleners tegenwerkte en lastigviel. Hij sloeg een agent in het gezicht, een andere agent raakte gewond aan haar hand. De man wordt verdacht van mishandeling, poging tot zware mishandeling en verzet bij zijn aanhouding. Het is onduidelijk of hij een boete heeft gekregen of zich nog moet verantwoorden voor de politierechter. Na verhoor mocht hij op maandagavond het politiebureau weer verlaten.
Uitzendbureaus
Door de brand raakten aanvankelijk vier verdiepingen onbewoonbaar. Bewoners werden deels onderin het pand op veldbedden en deels in een hotel opgevangen. Twee verdiepingen zijn inmiddels weer bewoonbaar, bij een derde verdieping worden momenteel herstelwerkzaamheden uitgevoerd, aldus een woordvoerder van de woningcorporatie Woonbron. Het zal volgens hem nog een tijd duren voor de 11e verdieping weer bewoonbaar is.
Op dit moment kunnen bewoners van 31 woningen niet terug naar huis. Ze werken allemaal bij uitzendbureaus en verblijven in een hotel of wachten op andere woonruimte via hun werkgever.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
8 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Er is maandag geen nieuwe zoektocht naar de vermiste tiener Milan met vrijwilligers gepland, meldt de politie. Wel zoekt de politie "onverminderd" door naar de 16-jarige, die sinds vorige week donderdag vanuit Heemskerk vermist is.
1 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Het vogelgriepvirus blijft om zich heen grijpen in het Limburgse Ysselsteyn. De laatste besmettingen zijn vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf met 153.000 dieren. Om verdere verspreiding te voorkomen, worden alle kuikens gedood in opdracht van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het monumentale aquarium van dierentuin Artis gaat na een grootscheepse en jarenlange renovatie weer open op 13 juni 2026. De zoo in Amsterdam is tot die tijd nog druk bezig met het inrichten van alle aquaria en het opbouwen van interactieve installaties.
2 uur geleden