Brand Dordrecht 'gesprek van de dag', nog geen aanhoudingen
DORDRECHT (ANP) - De grote brand in een flatgebouw in Dordrecht afgelopen weekend is "nog het gesprek van de dag", zegt een politiewoordvoerder. De politie vermoedt dat de brand op zondagavond is aangestoken, maar heeft nog geen verdachte in beeld. Een 63-jarige man die tijdens het incident werd aangehouden omdat hij hulpverleners lastigviel, is weer op vrije voeten.
In de Short Stay Facility (SSF) aan de Maarten Harpertsz Trompweg was dit weekend twee keer brand. De eerste was op zaterdag, de tweede in de nacht van zondag op maandag. Beide branden ontstonden op de elfde verdieping van de woontoren.
Tijdens de tweede, grote uitslaande brand moesten zo'n honderd mensen ergens anders worden ondergebracht. Een 63-jarige man uit Dordrecht werd aangehouden toen hij tijdens het incident hulpverleners tegenwerkte en lastigviel. Hij sloeg een agent in het gezicht, een andere agent raakte gewond aan haar hand. De man wordt verdacht van mishandeling, poging tot zware mishandeling en verzet bij zijn aanhouding. Het is onduidelijk of hij een boete heeft gekregen of zich nog moet verantwoorden voor de politierechter. Na verhoor mocht hij op maandagavond het politiebureau weer verlaten.
Uitzendbureaus
Door de brand raakten aanvankelijk vier verdiepingen onbewoonbaar. Bewoners werden deels onderin het pand op veldbedden en deels in een hotel opgevangen. Twee verdiepingen zijn inmiddels weer bewoonbaar, bij een derde verdieping worden momenteel herstelwerkzaamheden uitgevoerd, aldus een woordvoerder van de woningcorporatie Woonbron. Het zal volgens hem nog een tijd duren voor de 11e verdieping weer bewoonbaar is.
Op dit moment kunnen bewoners van 31 woningen niet terug naar huis. Ze werken allemaal bij uitzendbureaus en verblijven in een hotel of wachten op andere woonruimte via hun werkgever.
Meer uit Binnenland
DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
5 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan de helft van alle Nederlanders wil meer kerncentrales. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling in de Kieskompas-stemhulp. Zo'n 53 procent van de Nederlanders vindt dat er meer kerncentrales gebouwd moeten worden. Iets minder dan een kwart van de bevolking is het hier niet mee eens.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
19 uur geleden