Brand doodt apen in verblijf dierentuin Krefeld
KREFELD (ANP/DPA) - Bijna alle circa dertig dieren in een apenverblijf in de dierentuin van het West-Duitse Krefeld zijn door een grote brand om het leven gekomen. Slechts twee chimpansees overleefden het drama, zij zijn lichtgewond. Onder meer vijf orang-oetans, twee gorilla's en een chimpansee zijn omgekomen.
De dierentuin berichtte dat "onze ergste angsten werkelijkheid zijn geworden". Het verblijf brandde volkomen af. In het apenhuis van de dierentuin verbleven orang-oetans van Borneo, westelijke laaglandgorilla's, chimpansees, klauwapen, agoeti's, vleermuizen en vogels.
Het is niet bekend wat de oorzaak van de brand is geweest, maar waarschijnlijk heeft vuurwerk of een hemellantaarn een rol gespeeld. Het aangrenzende gorillaverblijf bleef gespaard. Daar woont een zevenkoppig gorillagezin. De dierentuin van Krefeld, circa 30 kilometer ten oosten van Venlo, trekt elk jaar ongeveer 400.000 bezoekers.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Sinja zijn zeker 27 mensen omgekomen, melden de lokale autoriteiten. Nog eens 73 personen raakten gewond door de aanval, die volgens de regionale gezondheidsminister werd uitgevoerd door de Rapid Support Forces (RSF).
26 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben vorig jaar het hoogste aantal burgerdoden in Oekraïne geregistreerd sinds 2022, het jaar waarin Rusland Oekraïne binnenviel. Er vielen in 2025 voor zover bekend 2514 doden en 12.142 gewonden onder burgers, aldus het VN-Mensenrechtenkantoor.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
2 uur geleden