Brand centrum Delft onder controle, nablussen gaat uren duren
DELFT (ANP) - De grote brand die dinsdagavond uitbrak in het centrum van Delft is "grotendeels onder controle", meldt de brandweer in de nacht. Het nablussen zal echter nog uren duren. De brand ontstond rond 20.30 uur in een woning aan de Nieuwstraat en sloeg over naar meerdere bovenwoningen in die straat en naar twee woningen aan de Wijnhaven. Een persoon is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
De getroffen woningen zijn zwaar beschadigd en vooralsnog onbewoonbaar, meldt de brandweer. Ook aangrenzende woningen en winkelpanden hebben schade. Ongeveer tien mensen moesten hun huizen verlaten. Zij werden opgevangen in het stadhuis en later voor de nacht naar een hotel gebracht. De brandweer redde ook twee katten uit de brandende woningen.
In verband met mogelijk instortingsgevaar en om de hulpdiensten de ruimte te geven is de Nieuwstraat afgesloten.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Twee vrouwen uit Stadskanaal die hun kinderen zouden hebben mishandeld, zitten ook de komende dagen vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag besloten. Ze zitten nog steeds in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact met hun advocaat mogen hebben.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vrijwilligers van In je bol hebben in de eerste week van de eindexamens zo'n 120 gesprekken gevoerd met scholieren die kampen met prestatiedruk en stress. Dat meldt het jongerenplatform.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is mogelijk een nieuwe, georganiseerde vorm van fraude op het spoor waarbij "groepen Bulgaarse ingezetenen" betrokken zijn. Voor zover bekend is daardoor 6,7 miljoen euro overgemaakt naar bankrekeningen die alleen gebruikt worden om geld te ontvangen van de fiscus.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
3 uur geleden