Brand boekt in Dendermonde vijfde zege in wereldbeker veldrijden
DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Dendermonde ook de twaalfde veldrit om de wereldbeker gewonnen. Het was al de vijfde zege in de reeks van de wereldkampioene uit Rotterdam. Brand, die rijdt voor Baloise-Trek Lions, heeft ook riant de leiding in het wereldbekerklassement.
De Amerikaanse Clara Honsinger bleef nog enigszins in de buurt van Brand en werd op 4 seconden tweede achter de winnares, die het in de laatste honderden meters rustig aan deed. De derde plaats was voor Denise Betsema. De Texelse staat tweede in het klassement.
Marianne Vos, vierde in de uitslag, had de beste start waar Brand enigszins in het gedrang kwam. "Het was een snelle start, zoals vaak. Ik zat een beetje in het gedrang en reed me nog weleens vast achter iemand", vertelde Brand, die bij het ingaan van de derde van vijf ronden alleen voorop kwam te rijden. "Je moet geduld hebben en rustig blijven, soms even wachten tot je ruimte krijgt. Het hoort erbij, je moet ook zoeken naar je ritme."
Vierde ronde
Betsema en Puck Pieterse waren op dat moment haar naaste belagers maar beiden zagen in de vierde ronde Honsinger passeren. Brand had het gevaar gezien. "Ze kwam sterk opzetten, maar ik kon het hier gelukkig goed in de gaten houden. Ik had nog wel iets in de tank zitten voor als het nodig zou zijn", vertelde Brand die 'uitbollend' de finish bereikte.
Honsinger werd net als vorig jaar tweede achter Brand. "Misschien had ik haar kunnen achterhalen als de wedstrijd vijf minuten langer had geduurd", meende ze. "Het is zaak je energie over zo'n wedstrijd te verdelen."
Op 2 januari is in het Zeeuwse Hulst de volgende wedstrijd om de wereldbeker.
Meer uit Sport
CAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
2 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.
8 uur geleden