Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand boekt in Dendermonde vijfde zege in wereldbeker veldrijden

Brand boekt in Dendermonde vijfde zege in wereldbeker veldrijden

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Dendermonde ook de twaalfde veldrit om de wereldbeker gewonnen. Het was al de vijfde zege in de reeks van de wereldkampioene uit Rotterdam. Brand, die rijdt voor Baloise-Trek Lions, heeft ook riant de leiding in het wereldbekerklassement.

De Amerikaanse Clara Honsinger bleef nog enigszins in de buurt van Brand en werd op 4 seconden tweede achter de winnares, die het in de laatste honderden meters rustig aan deed. De derde plaats was voor Denise Betsema. De Texelse staat tweede in het klassement.

Marianne Vos, vierde in de uitslag, had de beste start waar Brand enigszins in het gedrang kwam. "Het was een snelle start, zoals vaak. Ik zat een beetje in het gedrang en reed me nog weleens vast achter iemand", vertelde Brand, die bij het ingaan van de derde van vijf ronden alleen voorop kwam te rijden. "Je moet geduld hebben en rustig blijven, soms even wachten tot je ruimte krijgt. Het hoort erbij, je moet ook zoeken naar je ritme."

Vierde ronde

Betsema en Puck Pieterse waren op dat moment haar naaste belagers maar beiden zagen in de vierde ronde Honsinger passeren. Brand had het gevaar gezien. "Ze kwam sterk opzetten, maar ik kon het hier gelukkig goed in de gaten houden. Ik had nog wel iets in de tank zitten voor als het nodig zou zijn", vertelde Brand die 'uitbollend' de finish bereikte.

Honsinger werd net als vorig jaar tweede achter Brand. "Misschien had ik haar kunnen achterhalen als de wedstrijd vijf minuten langer had geduurd", meende ze. "Het is zaak je energie over zo'n wedstrijd te verdelen."

Op 2 januari is in het Zeeuwse Hulst de volgende wedstrijd om de wereldbeker.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

6 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

7 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

8 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

9 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

12 uur geleden