Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand bij Zuid-Franse campings onder controle

Brand bij Zuid-Franse campings onder controle

SAINT-ANDRÉ (ANP/AFP/BELGA) - De grote brand bij de Zuid-Franse plaats Saint-André is onder controle, maar het risico blijft bestaan dat het vuur weer oplaait. Dat meldt de prefect van het departement Pyrénées-Orientales, Rodrigue Furcy.

Het grootste deel van de 3000 kampeerders die maandagavond werden geëvacueerd van drie campings in de buurt, kunnen naar hun verblijfplaats terugkeren. "Met uitzondering van zo'n 350 tot 400 mensen", aldus de prefect.

Bij de brand, niet ver van de Spaanse grens, vielen geen doden of zwaargewonden. Volgens de nieuwszender France Info werd wel een dertigtal mensen behandeld nadat ze rook hadden ingeademd. Ook liepen twintig brandweerlieden lichte verwondingen op. In totaal werden bij de operatie 650 brandweerlieden ingezet.

Brand snel verspreid

500 hectare ging in vlammen op en zeker acht woningen werden door de brand vernield. Tientallen andere huizen liepen schade op. De brand kon zich snel verspreiden door een combinatie van heet weer, droogte en een sterke wind. De regio waar de brand plaatsvond had al langer te lijden onder een uitzonderlijke droogte.

Het getroffen gebied is populair onder toeristen, onder wie ook Nederlanders. Bij de Nederlandse alarmcentrales hebben zich vooralsnog niet veel vakantiegangers gemeld met problemen. De ANWB kreeg maandagavond een paar telefoontjes binnen van Nederlanders die moesten worden geëvacueerd, maar dat waren vooral verzekeringsgerelateerde vragen, zegt een woordvoerder. Van letsel of schade aan voertuigen is geen sprake. Wel kwam één melding binnen van een Nederlander wiens tent in vlammen was opgegaan.

Meer uit Buitenland

Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

30 minuten geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

1 uur geleden
Grote stroomstoring op Cuba verholpen

HAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Meer dan 20.000 Israëliërs teruggekeerd naar huis sinds oorlog

TEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.

1 uur geleden
Israël raadt bevolking zuidelijke wijken Beiroet aan weg te gaan

JERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
EU en Golfstaten veroordelen aanvallen Iran, die moeten gestaakt

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en hun collega's van de Samenwerkingsraad van de Golfstaten (GCC) veroordelen de "ongerechtvaardigde Iraanse aanvallen" op de Golfstaten "ten zeerste", stellen de EU en GCC donderdag in een gezamenlijke verklaring. Die aanvallen bedreigen de regionale en mondiale veiligheid, stellen zij. De EU en GCC roepen Iran op de aanvallen onmiddellijk te staken.

1 uur geleden
Staatspersbureau Iran: dodental oorlog opgelopen tot 1230

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.

2 uur geleden