Brand bij woning Rotterdamse DENK-wethouder mogelijk aangestoken
ROTTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat de brand bij de woning van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar afgelopen zaterdag mogelijk is aangestoken. Dat laat een woordvoerder maandag weten na berichtgeving van het AD. De brand was zaterdagavond rond 22.15 uur. De wethouder was op het moment van de brand bij de wedstrijd Nederland-Turkije op het EK in Berlijn. Ook zijn gezin was niet thuis. Niemand raakte gewond.
Bij de woning in het zuiden van de stad wordt maandag nog onderzoek gedaan, aldus de politie. Er is nog niemand aangehouden.
De woning van Achbar is nu niet bewoonbaar, zegt zijn woordvoerder. Dat heeft te maken met de schade, maar ook met het onderzoek van de politie. Het gezin verblijft momenteel op een andere plek. De wethouder is heel erg geschrokken, "maar hij maakt het naar omstandigheden goed", aldus zijn woordvoerder. Achbar is ook gewoon aan het werk. "Verder wachten we het onderzoek van de politie af. Er is nog niets duidelijk over het motief en over de daders. Maar de politie pakt het heel voortvarend op."
'Diep geschokt'
De Rotterdamse afdeling van DENK zegt in een schriftelijke reactie dat het huis "volledig is afgebrand". Fractievoorzitter Serkan Soytekin noemt de mogelijkheid van brandstichting "gruwelijk, misdadig en laf". De partij is "diep geschokt en verontwaardigd" en noemt het "een regelrechte aanval op een politicus en zijn gezin" en op "de democratie en onze rechtsstaat". De fractievoorzitter wil dat de autoriteiten zo snel mogelijk de "verantwoordelijken ter verantwoording" roepen. "Dit kan en mag niet onopgelost blijven", aldus Soytekin.
Fractievoorzitter Stephan van Baarle van de Tweede Kamerfractie van DENK zegt "diep geschokt" te zijn door de "walgelijke aanval". "Ik roep de autoriteiten op om alles op alles te zetten om de daders te pakken en te straffen", meldt hij op X.
Steunbetuigingen
De lokale partijen Leefbaar Rotterdam, de Rotterdamse VVD en D66 Rotterdam noemen het bericht "afschuwelijk" en zeggen "diep geschrokken" te zijn. Fractievoorzitter van CDA Rotterdam René Segers-Hoogendoorn noemt het een "laffe daad" als het inderdaad gaat om gerichte brandstichting. Zijn collega's wensen Achbar en zijn gezin veel sterkte.
Het college van wethouders en burgemeester laat weten mee te leven met Achbar en zijn vrouw en kinderen en er "alle vertrouwen" in te hebben dat de dader(s) snel worden opgespoord.
Ook van buiten Rotterdam komen steunbetuigingen binnen. De Amersfoortse GroenLinks-wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh hoopt dat "alles op alles" wordt gezet om de daders te pakken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
2 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.
3 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
10 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
11 uur geleden