Brand bij woning Rotterdamse DENK-wethouder mogelijk aangestoken
ROTTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat de brand bij de woning van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar afgelopen zaterdag mogelijk is aangestoken. Dat laat een woordvoerder maandag weten na berichtgeving van het AD. De brand was zaterdagavond rond 22.15 uur. De wethouder was op het moment van de brand bij de wedstrijd Nederland-Turkije op het EK in Berlijn. Ook zijn gezin was niet thuis. Niemand raakte gewond.
Bij de woning in het zuiden van de stad wordt maandag nog onderzoek gedaan, aldus de politie. Er is nog niemand aangehouden.
De woning van Achbar is nu niet bewoonbaar, zegt zijn woordvoerder. Dat heeft te maken met de schade, maar ook met het onderzoek van de politie. Het gezin verblijft momenteel op een andere plek. De wethouder is heel erg geschrokken, "maar hij maakt het naar omstandigheden goed", aldus zijn woordvoerder. Achbar is ook gewoon aan het werk. "Verder wachten we het onderzoek van de politie af. Er is nog niets duidelijk over het motief en over de daders. Maar de politie pakt het heel voortvarend op."
'Diep geschokt'
De Rotterdamse afdeling van DENK zegt in een schriftelijke reactie dat het huis "volledig is afgebrand". Fractievoorzitter Serkan Soytekin noemt de mogelijkheid van brandstichting "gruwelijk, misdadig en laf". De partij is "diep geschokt en verontwaardigd" en noemt het "een regelrechte aanval op een politicus en zijn gezin" en op "de democratie en onze rechtsstaat". De fractievoorzitter wil dat de autoriteiten zo snel mogelijk de "verantwoordelijken ter verantwoording" roepen. "Dit kan en mag niet onopgelost blijven", aldus Soytekin.
Fractievoorzitter Stephan van Baarle van de Tweede Kamerfractie van DENK zegt "diep geschokt" te zijn door de "walgelijke aanval". "Ik roep de autoriteiten op om alles op alles te zetten om de daders te pakken en te straffen", meldt hij op X.
Steunbetuigingen
De lokale partijen Leefbaar Rotterdam, de Rotterdamse VVD en D66 Rotterdam noemen het bericht "afschuwelijk" en zeggen "diep geschrokken" te zijn. Fractievoorzitter van CDA Rotterdam René Segers-Hoogendoorn noemt het een "laffe daad" als het inderdaad gaat om gerichte brandstichting. Zijn collega's wensen Achbar en zijn gezin veel sterkte.
Het college van wethouders en burgemeester laat weten mee te leven met Achbar en zijn vrouw en kinderen en er "alle vertrouwen" in te hebben dat de dader(s) snel worden opgespoord.
Ook van buiten Rotterdam komen steunbetuigingen binnen. De Amersfoortse GroenLinks-wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh hoopt dat "alles op alles" wordt gezet om de daders te pakken.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
17 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
17 uur geleden