Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand bij woning Rotterdamse DENK-wethouder mogelijk aangestoken

Brand bij woning Rotterdamse DENK-wethouder mogelijk aangestoken

ROTTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat de brand bij de woning van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar afgelopen zaterdag mogelijk is aangestoken. Dat laat een woordvoerder maandag weten na berichtgeving van het AD. De brand was zaterdagavond rond 22.15 uur. De wethouder was op het moment van de brand bij de wedstrijd Nederland-Turkije op het EK in Berlijn. Ook zijn gezin was niet thuis. Niemand raakte gewond.

Bij de woning in het zuiden van de stad wordt maandag nog onderzoek gedaan, aldus de politie. Er is nog niemand aangehouden.

De woning van Achbar is nu niet bewoonbaar, zegt zijn woordvoerder. Dat heeft te maken met de schade, maar ook met het onderzoek van de politie. Het gezin verblijft momenteel op een andere plek. De wethouder is heel erg geschrokken, "maar hij maakt het naar omstandigheden goed", aldus zijn woordvoerder. Achbar is ook gewoon aan het werk. "Verder wachten we het onderzoek van de politie af. Er is nog niets duidelijk over het motief en over de daders. Maar de politie pakt het heel voortvarend op."

'Diep geschokt'

De Rotterdamse afdeling van DENK zegt in een schriftelijke reactie dat het huis "volledig is afgebrand". Fractievoorzitter Serkan Soytekin noemt de mogelijkheid van brandstichting "gruwelijk, misdadig en laf". De partij is "diep geschokt en verontwaardigd" en noemt het "een regelrechte aanval op een politicus en zijn gezin" en op "de democratie en onze rechtsstaat". De fractievoorzitter wil dat de autoriteiten zo snel mogelijk de "verantwoordelijken ter verantwoording" roepen. "Dit kan en mag niet onopgelost blijven", aldus Soytekin.

Fractievoorzitter Stephan van Baarle van de Tweede Kamerfractie van DENK zegt "diep geschokt" te zijn door de "walgelijke aanval". "Ik roep de autoriteiten op om alles op alles te zetten om de daders te pakken en te straffen", meldt hij op X.

Steunbetuigingen

De lokale partijen Leefbaar Rotterdam, de Rotterdamse VVD en D66 Rotterdam noemen het bericht "afschuwelijk" en zeggen "diep geschrokken" te zijn. Fractievoorzitter van CDA Rotterdam René Segers-Hoogendoorn noemt het een "laffe daad" als het inderdaad gaat om gerichte brandstichting. Zijn collega's wensen Achbar en zijn gezin veel sterkte.

Het college van wethouders en burgemeester laat weten mee te leven met Achbar en zijn vrouw en kinderen en er "alle vertrouwen" in te hebben dat de dader(s) snel worden opgespoord.

Ook van buiten Rotterdam komen steunbetuigingen binnen. De Amersfoortse GroenLinks-wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh hoopt dat "alles op alles" wordt gezet om de daders te pakken.

Meer uit Binnenland

Haaksbergse raad stemt in met criteria asielopvang na referendum

HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.

7 minuten geleden
Ook in Roermond gedetineerde ontsnapt, is nog voortvluchtig

ROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.

49 minuten geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

51 minuten geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

2 uur geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

3 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden