Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand bij woning Rotterdamse DENK-wethouder mogelijk aangestoken

Brand bij woning Rotterdamse DENK-wethouder mogelijk aangestoken

ROTTERDAM (ANP) - De politie vermoedt dat de brand bij de woning van de Rotterdamse DENK-wethouder Faouzi Achbar afgelopen zaterdag mogelijk is aangestoken. Dat laat een woordvoerder maandag weten na berichtgeving van het AD. De brand was zaterdagavond rond 22.15 uur. De wethouder was op het moment van de brand bij de wedstrijd Nederland-Turkije op het EK in Berlijn. Ook zijn gezin was niet thuis. Niemand raakte gewond.

Bij de woning in het zuiden van de stad wordt maandag nog onderzoek gedaan, aldus de politie. Er is nog niemand aangehouden.

De woning van Achbar is nu niet bewoonbaar, zegt zijn woordvoerder. Dat heeft te maken met de schade, maar ook met het onderzoek van de politie. Het gezin verblijft momenteel op een andere plek. De wethouder is heel erg geschrokken, "maar hij maakt het naar omstandigheden goed", aldus zijn woordvoerder. Achbar is ook gewoon aan het werk. "Verder wachten we het onderzoek van de politie af. Er is nog niets duidelijk over het motief en over de daders. Maar de politie pakt het heel voortvarend op."

'Diep geschokt'

De Rotterdamse afdeling van DENK zegt in een schriftelijke reactie dat het huis "volledig is afgebrand". Fractievoorzitter Serkan Soytekin noemt de mogelijkheid van brandstichting "gruwelijk, misdadig en laf". De partij is "diep geschokt en verontwaardigd" en noemt het "een regelrechte aanval op een politicus en zijn gezin" en op "de democratie en onze rechtsstaat". De fractievoorzitter wil dat de autoriteiten zo snel mogelijk de "verantwoordelijken ter verantwoording" roepen. "Dit kan en mag niet onopgelost blijven", aldus Soytekin.

Fractievoorzitter Stephan van Baarle van de Tweede Kamerfractie van DENK zegt "diep geschokt" te zijn door de "walgelijke aanval". "Ik roep de autoriteiten op om alles op alles te zetten om de daders te pakken en te straffen", meldt hij op X.

Steunbetuigingen

De lokale partijen Leefbaar Rotterdam, de Rotterdamse VVD en D66 Rotterdam noemen het bericht "afschuwelijk" en zeggen "diep geschrokken" te zijn. Fractievoorzitter van CDA Rotterdam René Segers-Hoogendoorn noemt het een "laffe daad" als het inderdaad gaat om gerichte brandstichting. Zijn collega's wensen Achbar en zijn gezin veel sterkte.

Het college van wethouders en burgemeester laat weten mee te leven met Achbar en zijn vrouw en kinderen en er "alle vertrouwen" in te hebben dat de dader(s) snel worden opgespoord.

Ook van buiten Rotterdam komen steunbetuigingen binnen. De Amersfoortse GroenLinks-wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh hoopt dat "alles op alles" wordt gezet om de daders te pakken.

Meer uit Binnenland

Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

3 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

5 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

6 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

6 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

8 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

8 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

9 uur geleden