Brand bij schrootverwerker, rook in wijde omgeving te zien
DEN BOSCH (ANP) - Bij een schrootverwerker aan de Rietveldenkade in Den Bosch woedt al urenlang een zeer grote brand. De brandweer is met tientallen manschappen ter plaatse om het vuur te bestrijden, maar dat gaat volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio moeizaam "vanwege de omvang en de materialen die in brand staan". Ze verwacht dat het nog wel de hele dag duurt voordat het vuur onder controle is.
Bij het bedrijf dat auto's tot schroot verwerkt, staat een berg rubber-, ijzer- en metaalafval van ongeveer 100 bij 100 meter in brand en dat veroorzaakt veel rook. Er is eerder op de ochtend een NL-Alert verstuurd. "De rook trekt over de stad en is in de wijde omgeving zichtbaar", aldus de veiligheidsregio. Volgens mensen ter plekke zorgt brandend rubber voor stankoverlast.
Omwonenden die last hebben van de rook wordt geadviseerd binnen te blijven, deuren en ramen dicht te houden en ventilatie uit te zetten. De rook trekt ook over de A59, maar die is volgens de woordvoerster niet afgesloten. "Rijkswaterstaat houdt de situatie nauwlettend in de gaten." Rijkswaterstaat meldt dat er verminderd zicht is op de snelweg tussen Engelen en knooppunt Empel en heeft de maximum snelheid aangepast.
Oorzaak nog onbekend
De brand brak rond 04.30 uit. Het brandweerkorps uit Den Bosch heeft bijstand gekregen uit onder meer Rosmalen, Vught, Vlijmen en Oss. Ook is er een blusboot gearriveerd om het vuur vanaf het water te bestrijden. De oorzaak van de brand is nog onbekend, voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
Op de website van de gemeente Den Bosch is een liveblog gestart. Daarop worden inwoners geïnformeerd over actuele ontwikkelingen rond de brand.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.
2 uur geleden