Brand bij schrootverwerker, rook in wijde omgeving te zien
DEN BOSCH (ANP) - Bij een schrootverwerker aan de Rietveldenkade in Den Bosch woedt al urenlang een zeer grote brand. De brandweer is met tientallen manschappen ter plaatse om het vuur te bestrijden, maar dat gaat volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio moeizaam "vanwege de omvang en de materialen die in brand staan". Ze verwacht dat het nog wel de hele dag duurt voordat het vuur onder controle is.
Bij het bedrijf dat auto's tot schroot verwerkt, staat een berg rubber-, ijzer- en metaalafval van ongeveer 100 bij 100 meter in brand en dat veroorzaakt veel rook. Er is eerder op de ochtend een NL-Alert verstuurd. "De rook trekt over de stad en is in de wijde omgeving zichtbaar", aldus de veiligheidsregio. Volgens mensen ter plekke zorgt brandend rubber voor stankoverlast.
Omwonenden die last hebben van de rook wordt geadviseerd binnen te blijven, deuren en ramen dicht te houden en ventilatie uit te zetten. De rook trekt ook over de A59, maar die is volgens de woordvoerster niet afgesloten. "Rijkswaterstaat houdt de situatie nauwlettend in de gaten." Rijkswaterstaat meldt dat er verminderd zicht is op de snelweg tussen Engelen en knooppunt Empel en heeft de maximum snelheid aangepast.
Oorzaak nog onbekend
De brand brak rond 04.30 uit. Het brandweerkorps uit Den Bosch heeft bijstand gekregen uit onder meer Rosmalen, Vught, Vlijmen en Oss. Ook is er een blusboot gearriveerd om het vuur vanaf het water te bestrijden. De oorzaak van de brand is nog onbekend, voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
Op de website van de gemeente Den Bosch is een liveblog gestart. Daarop worden inwoners geïnformeerd over actuele ontwikkelingen rond de brand.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
7 uur geleden