Brand bij schrootverwerker, rook in wijde omgeving te zien
DEN BOSCH (ANP) - Bij een schrootverwerker aan de Rietveldenkade in Den Bosch woedt al urenlang een zeer grote brand. De brandweer is met tientallen manschappen ter plaatse om het vuur te bestrijden, maar dat gaat volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio moeizaam "vanwege de omvang en de materialen die in brand staan". Ze verwacht dat het nog wel de hele dag duurt voordat het vuur onder controle is.
Bij het bedrijf dat auto's tot schroot verwerkt, staat een berg rubber-, ijzer- en metaalafval van ongeveer 100 bij 100 meter in brand en dat veroorzaakt veel rook. Er is eerder op de ochtend een NL-Alert verstuurd. "De rook trekt over de stad en is in de wijde omgeving zichtbaar", aldus de veiligheidsregio. Volgens mensen ter plekke zorgt brandend rubber voor stankoverlast.
Omwonenden die last hebben van de rook wordt geadviseerd binnen te blijven, deuren en ramen dicht te houden en ventilatie uit te zetten. De rook trekt ook over de A59, maar die is volgens de woordvoerster niet afgesloten. "Rijkswaterstaat houdt de situatie nauwlettend in de gaten." Rijkswaterstaat meldt dat er verminderd zicht is op de snelweg tussen Engelen en knooppunt Empel en heeft de maximum snelheid aangepast.
Oorzaak nog onbekend
De brand brak rond 04.30 uit. Het brandweerkorps uit Den Bosch heeft bijstand gekregen uit onder meer Rosmalen, Vught, Vlijmen en Oss. Ook is er een blusboot gearriveerd om het vuur vanaf het water te bestrijden. De oorzaak van de brand is nog onbekend, voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
Op de website van de gemeente Den Bosch is een liveblog gestart. Daarop worden inwoners geïnformeerd over actuele ontwikkelingen rond de brand.
Meer uit Binnenland
ROELOFARENDSVEEN (ANP) - Gemeenten in het Groene Hart hebben in de aanloop naar de raadsverkiezingen van 18 maart hun "hakken in het zand" gezet. Wat de uitslag van de verkiezingen ook wordt: de meeste politieke partijen willen niet meewerken aan de plannen van de provincie Zuid-Holland om in het open landschap ruimte te maken voor tientallen hoge windturbines. "Die plannen moeten van tafel, alle partijen in de raad zijn daarin eensgezind", zegt wethouder Dolf Kistemaker van Kaag en Braassem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een woning in de Amsterdamse Herculesstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag volledig uitgebrand. Vijf personen ademden rook in en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor Cultuur heeft vijf Nederlandse 'erfgoedelementen' uitgekozen als voorselectie voor de nominatie voor UNESCO's internationale lijst van immaterieel erfgoed. De raad legt het lijstje voor aan minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Rianne Letschert, die het besluit neemt over een nominatie bij UNESCO in 2027.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - In Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) is donderdagavond rond 22.25 uur een persoon neergeschoten door de politie. Dat gebeurde op het Reviusrondeel. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Prijsvrij Vakanties en D-Reizen hebben inmiddels "mondjesmaat" gestrande vakantiegangers in het Midden-Oosten kunnen repatriëren op reguliere lijnvluchten. "We hebben nu reeds een aanzienlijk deel terug in Nederland kunnen krijgen. Desalniettemin hebben we nog honderden reizigers in de Golfregio", laat een woordvoerder donderdagavond weten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
13 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
16 uur geleden