Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brand bedreigt Australische stad Perth tijdens grote lockdown

Brand bedreigt Australische stad Perth tijdens grote lockdown

PERTH (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten hebben duizenden mensen in een voorstad van Perth opgeroepen een veilig heenkomen te zoeken. In het gebied woedt een natuurbrand. De circa 6600 inwoners van Bullsbrook mogen daarom de lockdown negeren die momenteel van kracht is in het gebied.

De brand in de grote deelstaat Western Australia heeft al een gebied van 9000 hectare verwoest. Meer dan zeventig huizen gingen in vlammen op. "We weten hoe snel het mis kan gaan", benadrukte premier Mark McGowan van de deelstaat. "Ze verwachten extreem harde wind. Daarom zeggen we: als je kunt vertrekken, doe dat alsjeblieft meteen."

De noodsituatie komt op een ongelukkig moment. De circa 2 miljoen inwoners van Perth zitten tot en met vrijdag in lockdown en mogen hun huizen in principe niet verlaten. Minister voor crisismanagement David Littleproud zei in de media dat mensen wel gewoon gehoor moeten geven aan een verzoek van de hulpdiensten om te evacueren. "Daar mag geen verwarring over bestaan."

De autoriteiten hadden de lockdown ingesteld nadat een man positief had getest op de extra besmettelijke Britse variant van het coronavirus. Hij werkt bij een hotel waar mensen in quarantaine zitten. Het was de eerste keer in ongeveer tien maanden dat weer een lokale coronabesmetting was vastgesteld in Western Australia.

Meer uit Buitenland

Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

2 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

4 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

8 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

8 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

16 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

16 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

17 uur geleden