Brand al zeker van wereldbeker veldrijden door afmelding Betsema
FLAMANVILLE (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand is zeker van de eindwinst in de wereldbeker na het afzeggen van Denise Betsema voor de komende wedstrijd in het Franse Flamanville, de voorlaatste in de serie. De regerend wereldkampioene heeft zoveel punten voorsprong dat ze in de slotrace van de wereldbeker in Hoogerheide niet meer is te achterhalen.
Brand leidt na dertien wedstrijden het klassement met 402 punten, 59 meer dan Betsema. De Texelse besloot toch niet af te reizen naar Frankrijk en kan daar dus geen punten verdienen. Brand rijdt evenmin in Flamanville, maar in de laatste wereldbekerwedstrijd in het Brabantse Hoogerheide op 23 januari kan Betsema haar achterstand in punten niet meer goedmaken.
"Na de kerstperiode voelde ik me best vermoeid, wat leidde tot een minder NK. Om helemaal fit aan de start van Hoogerheide en het WK te kunnen staan, besloten we deze week om Flamanville en de 11 uur lange autorit daarnaartoe te schrappen", lichtte Betsema haar afzegging toe. "Het is niet mijn gewoonte om een klassementscross te schrappen, maar voor een keer leek dit het beste. Voor de wereldbekerpunten hoefde het trouwens ook niet meer."
De meeste Nederlandse veldrijders slaan de wereldbekerwedstrijd in Normandië over. Ook Lars van der Haar, Marianne Vos, Ceylin Carmen del Alvarado en Annemarie Worst zien af van de reis naar het Franse stadje. Ze kiezen in de aanloop naar de WK van eind deze maand in de Verenigde Staten voor een trainingsblok. Mathieu van der Poel zal in Fayetteville zijn wereldtitel niet verdedigen. Hij herstelt van een rugblessure en onderging deze week ook nog een knie-operatie.
Meer uit Sport
BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
13 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geleden