Brand aan Franse zuidwestkust eindelijk onder controle
LA TESTE-DE-BUCH (ANP) - De grote bosbrand aan de Franse kust ruim 50 kilometer ten zuidwesten van Bordeaux is volgens de brandweer eindelijk onder controle. De bosbrand woedde elf dagen lang vlakbij het strand genaamd Dune du Pilat. Daar vonden op een serie campings 's nachts de eerste evacuaties plaats.
De meeste campings zijn volledig door brand verwoest in de toeristische streek. De duizenden mensen die in de omgeving van het brandende bos wonen en er moesten vertrekken, mogen weer terug naar hun woningen.
De andere grote natuurbrand in het getroffen departement Gironde, circa 30 kilometer ten zuiden van Bordeaux, breidt zich niet meer uit, maar is officieel nog niet onder controle. Gironde heeft door de vuurzeeën 21.000 hectare bos verloren.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
19 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
42 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
1 uur geleden