Branchevereniging: winkelcriminaliteit neemt toe
ZEIST (ANP) - De criminaliteit in winkels neemt toe. Dat stelt brancheorganisatie INretail op basis van onderzoek. Volgens INretail zegt 86 procent van de ondernemers in de non-foodsector te merken dat de criminaliteit stijgt. Het gaat met name om diefstal. Daar kreeg 80 procent van de ondernemers in de afgelopen twaalf maanden in hun winkel mee te maken.
Daarna komen geweld, intimidatie en agressie tegen winkelpersoneel. Andere vormen van winkelcriminaliteit zijn bijvoorbeeld vernielingen, beschadigingen, oplichting en fraude. Een derde van de ondernemers ziet ook meer cybercriminaliteit.
"Winkelcriminaliteit ondermijnt het welzijn van mensen. Retailers ervaren financiële en emotionele gevolgen, maar de confrontatie met criminaliteit hakt er ook in bij medewerkers en klanten die het helaas meemaken. De impact daarvan mag door overheden niet worden onderschat en het blijft nodig om prioriteit aan criminaliteitsbestrijding te geven", zegt INretail.
Maatregelen
Om criminaliteit tegen te gaan en te voorkomen nemen ondernemers veel maatregelen, waaronder de installatie van camera's, alarmsystemen en apparatuur om vals geld te detecteren. Ook halen veel ondernemers contant geld uit kassa's en moet verlichting in en om winkels helpen om criminaliteit te voorkomen. Verder wordt geïnvesteerd in trainingen voor personeel om verdachte situaties te herkennen en daarbij op te treden.
INretail stelt wel dat veel winkeliers nog niet op de hoogte zijn van andere maatregelen zoals een systeem waarbij camera's worden aangemeld bij de politie om daders in beeld te brengen en op te sporen en collectieve winkelgebiedsverboden voor overlastgevers.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Bundesbank is begonnen met de zoektocht naar een nieuw hoofdkantoor in Frankfurt. De stap volgt op het besluit van de Duitse centrale bank eerder dit jaar om het historische hoofdkantoor in Bockenheim, een stadsdeel buiten het centrum van Frankfurt, op te geven.
4 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië is donderdag begonnen met het volledig stilleggen van zijn enige kerncentrale. Dat gebeurde nadat het waterpeil van de Donau, die wordt gebruikt om de centrale te koelen, tot een recordlaag niveau was gedaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbieder van cruisereizen Captain Cruise heeft beweringen over duurzaamheid aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) het bedrijf hierop had aangesproken. De aanbieder gebruikte volgens de toezichthouder niet-onderbouwde claims, zoals 'verantwoord', 'duurzaam cruisen' of een 'milieuvriendelijke reis'. Daardoor lijkt een cruise duurzamer dan deze in werkelijkheid is, aldus de ACM.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat betalingen verwerkt voor grote concerns als Uber, Microsoft, Spotify en Facebook-eigenaar Meta, werd positiever over de jaaromzet na een sterke groei in de eerste zes maanden van 2026. Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Meta heeft sinds de naleving van het Australische verbod op sociale media voor tieners naar eigen zeggen meer dan 750.000 Instagram- en Facebook-accounts in Australië geblokkeerd. Het gaat om accounts waarvan wordt vermoed dat ze worden beheerd door kinderen jonger dan 16 jaar.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk verhoogt opnieuw de winstverwachting voor heel dit jaar. Het bedrijf zegt in het tweede kwartaal goede prestaties te hebben geleverd door een grote vraag en hogere vervoerstarieven als gevolg van de verstoring van de scheepvaart door de onrust in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft zijn omzetverwachting voor heel 2026 verhoogd na een sterke groei van de omzet in de eerste zes maanden. Het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf verwacht nu een omzetgroei tussen de 21 en 23 procent. Dat was eerder 20 tot 22 procent.
3 uur geleden