Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branchevereniging olie en gas zat bij sollicitatie toezichthouder

Branchevereniging olie en gas zat bij sollicitatie toezichthouder

DEN HAAG (ANP) - De baas van de branchevereniging voor olie- en gasbedrijven was aanwezig bij het sollicitatiegesprek van Harry van der Meijden voor de functie van Inspecteur-generaal der Mijnen. Van der Meijden zelf verklaarde tegenover de parlementaire enquêtecommissie dat bij zijn sollicitatie niet alleen topambtenaren zaten, maar ook Jo Peters, toenmalig secretaris-generaal van NOGEPA (Nederlandse Olie en Gas Exploratie en Productie Associatie).

De aanwezigheid van Peters noemde Van der Meijden "bijzonder" in het verhoor. "Ik vind het niet per se vanzelfsprekend dat als je iemand bevraagt over zijn eventuele geschiktheid voor een functie van inspecteur-generaal, toezichthouder van de sector, dat degene die de sector vertegenwoordigt waar jij misschien toezicht op gaat houden daarbij aanwezig is. En dus bewust of onbewust een rol zou kunnen spelen in de besluitvorming. Ik vind dat niet zuiver."

De belangenbehartiger heeft voor zover Van der Meijden zich kan herinneren geen vragen gesteld. Even later is Van der Meijden wel op de koffie uitgenodigd door NOGEPA-voorman Peters, hoewel zijn aanstelling als inspecteur-generaal bij het Staatstoezicht op de Mijnen nog niet bekend was gemaakt. De parlementaire enquêtecommissie zegt dat Peters ook in de selectiecommissie zat "en invloed had op de kandidatenlijst". Dat wist Van der Meijden niet, zegt hij.

Shell

Van der Meijden werd in 2014 aangesteld bij de toezichthouder. Zowel hij als Peters heeft in het verleden bij Shell gewerkt. Volgens de commissie hechtte het ministerie er waarde aan dat de nieuwe Inspecteur-generaal "een achtergrond had in de sector". Desgevraagd zegt Van der Meijden dat hij daar "spanningsvelden" zag.

De voormalige inspecteur-generaal werd ook niet gevraagd aandelen op afstand te zetten "van bedrijven waar ik zelf toezicht op houd". Hij is, toen hij al bij de toezichthouder werkte, zelf naar de hoogste ambtenaar van het verantwoordelijke ministerie van Economische Zaken gestapt, aldus Van der Meijden. Hij heeft toen op eigen initiatief zijn aandelen op afstand gezet.

Meer uit Politiek

ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

4 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

4 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

9 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

10 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

12 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden