Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branchevereniging afvalinzamelaars wil versoepeling quarantaine

Branchevereniging afvalinzamelaars wil versoepeling quarantaine

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging voor afvalinzamelaars NVRD wil dat de quarantainemaatregelen voor cruciale beroepen zo snel mogelijk worden versoepeld. Nu moeten afvalinzamelingsbedrijven vaak mensen inzetten van andere afdelingen om aan genoeg medewerkers te komen.

De gemeente Amsterdam meldde maandag dat niet al het afval kan worden opgehaald doordat zoveel medewerkers in quarantaine zitten na contact met een persoon met het coronavirus. Volgens een woordvoerder van de NVRD spelen deze problemen in het hele land.

"Wij willen dat mensen die geen klachten hebben, toch kunnen werken", aldus een woordvoerder van de NVRD. "We moeten nu ontzettend ons best doen om de roosters vol te krijgen, terwijl er veel mensen thuiszitten zonder klachten." De vereniging schrijft in een brandbrief dat het daarvoor bereid is om mondkapjes en zelftests te verstrekken aan werknemers.

Onduidelijk

De regering zou eigenlijk voor 21 januari laten weten of de quarantainemaatregelen worden versoepeld, maar dat is niet gebeurd. "Op de website van de Rijksoverheid is het nu aangepast en staat er dat het binnenkort bekend wordt. Maar voor ons is het onduidelijk wanneer we meer weten", zegt de woordvoerder.

De NVRD zegt dat er programma's zijn voor als er niet meer voldoende medewerkers te vinden zijn, zoals in Amsterdam. Dat betekent dat niet al het afval meer wordt opgehaald zoals gebruikelijk is, maar dat sommige locaties en afvalsoorten voorrang krijgen.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

2 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

4 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

4 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

8 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

9 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

11 uur geleden