Brancheorganisaties: meer nieuwe personenauto's geregistreerd
AMSTERDAM (ANP) - Het afgelopen jaar zijn er in totaal 446.114 nieuwe personenauto's geregistreerd. Dat is een stijging van 0,6 procent ten opzichte van 2018. Dat blijkt uit cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en RDC. Zij merken op dat er in de laatste maand van het jaar grote aantallen vooral elektrische auto's werden afgeleverd. Die gingen vooral naar de zakelijke markt, om nog te kunnen profiteren van de lagere bijtelling.
De exacte cijfers per brandstofsoort zijn nog niet bekend, maar volgens BOVAG en RAI Vereniging zijn er in 2019 meer dan 50.000 nieuwe elektrische auto’s geregistreerd. Voor 2020 gaan de brancheorganisaties voor de gehele markt vooralsnog uit van een verkoopniveau van 425.000 personenauto’s, waarvan minimaal 10 procent elektrisch.
De meest geregistreerde merken waren vorig jaar Volkswagen (47.452), Opel (32.324), Tesla (30.911), Peugeot (29.318) en Toyota (27.128). Het meest geregistreerde model was de Tesla Model 3, op grote afstand gevolgd door de VW Polo, de Ford Focus en de VW Golf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
51 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
3 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
6 uur geleden