Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brancheorganisatie waarschuwt voor verkoop illegale e-sigaretten

Brancheorganisatie waarschuwt voor verkoop illegale e-sigaretten

DELFT (ANP) - De branchevereniging voor Nederlandse e-sigaretwinkels Esigbond klaagt over de verkoop van illegale wegwerp e-sigaretten via veel avondwinkels, dagmarkten en buitenlandse webshops. Daarover heeft de organisatie naar eigen zeggen tientallen klachten ontvangen van leden. Volgens Esigbond is het zaak dat de verkoop ervan onmiddellijk stopt omdat er veel niet zou deugen aan deze producten.

"We zien steeds meer buitenlandse illegale e-sigaretten voor eenmalig gebruik opduiken", zegt voorzitter Emil ’t Hart. Hij noemt onder meer de Albert Cuypmarkt in Amsterdam als voorbeeld waar deze sigaretten te vinden zouden zijn. "Wij krijgen zelfs signalen dat er op sociale media, zoals TikTok, reclame wordt gemaakt voor dergelijke producten", geeft hij ook aan.

Volgens Esigbond hebben deze ongeregistreerde e-sigaretten vaak veel te hoge nicotinegehaltes en ontbreken op de verpakkingen Nederlandstalige gezondheidswaarschuwingen. Daarmee zouden ze niet aan de wet voldoen. Ook zou er vaak niet gecontroleerd worden op de minimumleeftijd als ze worden verkocht.

Frustratie

't Hart geeft aan dat zijn organisatie de voedsel- en warenautoriteit NVWA al herhaaldelijk heeft gevraagd om in te grijpen. "Maar tot onze grote frustratie gebeurt dat niet. Dat is funest, niet alleen voor de legale verkopers, maar ook voor de volksgezondheid." In de branche wordt het daarbij als "onacceptabel" ervaren dat de overheid de onlineverkoop van legale e-sigaretten en andere tabaksproducten per 2023 gaat verbieden, terwijl de achterdeur voor illegale producten nog steeds "wagenwijd" open zou staan.

In Nederland zijn volgens Esigbond circa 160 zogenoemde vape-speciaalzaken. De leden van de branchevereniging hebben vaak ook een eigen webwinkel.

Meer uit Financieel

Netflix rekent op miljoenen kijkers met livestream comeback BTS

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.

59 minuten geleden
United Airlines schrapt vluchten om flink gestegen brandstofprijs

CHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.

1 uur geleden
Jury: Musk misleidde aandeelhouders Twitter met tweets

SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.

9 uur geleden
VS schorten sancties op Iraanse olie op

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.

9 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

9 uur geleden
Iran zegt geen overtollige ruwe olie te hebben voor andere landen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.

11 uur geleden
Wall Street sluit week opnieuw met verliezen door Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.

13 uur geleden