Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brancheorganisatie waarschuwt voor verkoop illegale e-sigaretten

Brancheorganisatie waarschuwt voor verkoop illegale e-sigaretten

DELFT (ANP) - De branchevereniging voor Nederlandse e-sigaretwinkels Esigbond klaagt over de verkoop van illegale wegwerp e-sigaretten via veel avondwinkels, dagmarkten en buitenlandse webshops. Daarover heeft de organisatie naar eigen zeggen tientallen klachten ontvangen van leden. Volgens Esigbond is het zaak dat de verkoop ervan onmiddellijk stopt omdat er veel niet zou deugen aan deze producten.

"We zien steeds meer buitenlandse illegale e-sigaretten voor eenmalig gebruik opduiken", zegt voorzitter Emil ’t Hart. Hij noemt onder meer de Albert Cuypmarkt in Amsterdam als voorbeeld waar deze sigaretten te vinden zouden zijn. "Wij krijgen zelfs signalen dat er op sociale media, zoals TikTok, reclame wordt gemaakt voor dergelijke producten", geeft hij ook aan.

Volgens Esigbond hebben deze ongeregistreerde e-sigaretten vaak veel te hoge nicotinegehaltes en ontbreken op de verpakkingen Nederlandstalige gezondheidswaarschuwingen. Daarmee zouden ze niet aan de wet voldoen. Ook zou er vaak niet gecontroleerd worden op de minimumleeftijd als ze worden verkocht.

Frustratie

't Hart geeft aan dat zijn organisatie de voedsel- en warenautoriteit NVWA al herhaaldelijk heeft gevraagd om in te grijpen. "Maar tot onze grote frustratie gebeurt dat niet. Dat is funest, niet alleen voor de legale verkopers, maar ook voor de volksgezondheid." In de branche wordt het daarbij als "onacceptabel" ervaren dat de overheid de onlineverkoop van legale e-sigaretten en andere tabaksproducten per 2023 gaat verbieden, terwijl de achterdeur voor illegale producten nog steeds "wagenwijd" open zou staan.

In Nederland zijn volgens Esigbond circa 160 zogenoemde vape-speciaalzaken. De leden van de branchevereniging hebben vaak ook een eigen webwinkel.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

1 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

1 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

3 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

6 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

21 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden