Brancheorganisatie waarschuwt voor verkoop illegale e-sigaretten
DELFT (ANP) - De branchevereniging voor Nederlandse e-sigaretwinkels Esigbond klaagt over de verkoop van illegale wegwerp e-sigaretten via veel avondwinkels, dagmarkten en buitenlandse webshops. Daarover heeft de organisatie naar eigen zeggen tientallen klachten ontvangen van leden. Volgens Esigbond is het zaak dat de verkoop ervan onmiddellijk stopt omdat er veel niet zou deugen aan deze producten.
"We zien steeds meer buitenlandse illegale e-sigaretten voor eenmalig gebruik opduiken", zegt voorzitter Emil ’t Hart. Hij noemt onder meer de Albert Cuypmarkt in Amsterdam als voorbeeld waar deze sigaretten te vinden zouden zijn. "Wij krijgen zelfs signalen dat er op sociale media, zoals TikTok, reclame wordt gemaakt voor dergelijke producten", geeft hij ook aan.
Volgens Esigbond hebben deze ongeregistreerde e-sigaretten vaak veel te hoge nicotinegehaltes en ontbreken op de verpakkingen Nederlandstalige gezondheidswaarschuwingen. Daarmee zouden ze niet aan de wet voldoen. Ook zou er vaak niet gecontroleerd worden op de minimumleeftijd als ze worden verkocht.
Frustratie
't Hart geeft aan dat zijn organisatie de voedsel- en warenautoriteit NVWA al herhaaldelijk heeft gevraagd om in te grijpen. "Maar tot onze grote frustratie gebeurt dat niet. Dat is funest, niet alleen voor de legale verkopers, maar ook voor de volksgezondheid." In de branche wordt het daarbij als "onacceptabel" ervaren dat de overheid de onlineverkoop van legale e-sigaretten en andere tabaksproducten per 2023 gaat verbieden, terwijl de achterdeur voor illegale producten nog steeds "wagenwijd" open zou staan.
In Nederland zijn volgens Esigbond circa 160 zogenoemde vape-speciaalzaken. De leden van de branchevereniging hebben vaak ook een eigen webwinkel.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
19 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
20 uur geleden