Brancheorganisatie tegen advies om nertsenfokkerijen te ruimen
NIJMEGEN (ANP) - De brancheorganisatie van de Nederlandse nertsenhouders is het niet eens met het advies aan het kabinet om alle nertsenfokkerijen in Nederland te ruimen als er na half augustus nieuwe coronabesmettingen op nertsenhouderijen worden gemeld.
"Wij zijn en blijven tegen het ruimen van gezonde nertsenhouderijen. Laten we vooral hopen dat de tot nu toe genomen maatregelen om verspreiding van het virus te voorkomen en waar wij mee hebben ingestemd, het gewenste effect zullen hebben," zegt Wim Verhagen, directeur van de Nederlandse Federatie van Edelpelsdierenhouders (NFE) in een reactie.
Verhagen vindt ook dat "eerst onomstotelijk moet worden vastgesteld hoe het coronavirus bij de nertsenhouderijen terecht is gekomen en zich verspreidt voordat er verdere maatregelen genomen worden".
Advies experts
Als er na half augustus nieuwe besmettingen op nertsenhouderijen worden gemeld, moet het kabinet overgaan tot het preventief ruimen van alle bedrijven in de sector als het coronavirus onder mensen tegen die tijd ongeveer hetzelfde is als half juli. Dat adviseerden de experts van het Outbreak Management Team Zoönosen (OMT-Z) maandag aan het kabinet.
Het kabinet gaat mee in het advies, laten de ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Carola Schouten (Landbouw) maandag aan de Tweede Kamer weten. Tot nu toe zijn er 25 nertsenfokkerijen bekend met een besmetting, 21 in Brabant, en vier in Limburg.
De NFE wil niet vooruitlopen op de gevolgen van een eventuele algehele sluiting voor de sector. In 2024 gaan alle nertsenhouderijen in Nederland dicht omdat het fokken van de dieren wordt verboden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
6 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
9 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
13 uur geleden