Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brancheorganisatie Kinderopvang: kwaliteit opvang gaat achteruit

Brancheorganisatie Kinderopvang: kwaliteit opvang gaat achteruit

AMSTERDAM (ANP) - De kwaliteit van de kinderopvang gaat achteruit, meldt de Brancheorganisatie Kinderopvang. Directeur Emmeline Bijlsma reageert op berichtgeving van het AD. Die krant schrijft dat door personeelstekorten de veiligheid van kinderen niet meer altijd gegarandeerd kan worden.

Een medewerker in de kinderopvang mag sinds de zedenzaak op een Amsterdamse locatie nooit meer alleen op een groep staan. Er moet altijd iemand meekijken of luisteren. Het kan inderdaad voorkomen dat die regel soms niet wordt nageleefd, zegt Bijlsma. Bijvoorbeeld wanneer er op een kleine opvang halverwege de dag een medewerker ziek naar huis moet. Sommige organisaties laten collega's meekijken via beeld om aan het 'vier ogen-principe' te kunnen voldoen, maar niet elke opvang heeft camera's hangen. "En je kunt moeilijk de kinderen halverwege de dag naar huis sturen." Maar zo'n situatie is volgens Bijlsma wel "de uitzondering".

Toch kan de kwaliteit van de opvang onmiskenbaar niet overal hoog gehouden worden als gevolg van de personeelstekorten, zegt Bijlsma. "Het is beste is als je met een vast team werkt op vaste dagen. Dan is iedereen goed op elkaar ingespeeld, veel beter dan wanneer je met een invaller op een groep staat." Je moet een kind namelijk kennen om te weten wat hij of zij nodig heeft. "Het ene kindje moet je even laten als hij is gevallen, het ander heeft dan juist aandacht nodig."

Personeelstekorten

In zo'n geval is natuurlijk niet de basale veiligheid in het gedrang. Bijlsma ziet dan ook dat veel opvangorganisaties er eerder voor kiezen om een groep te sluiten of contracten met ouders te verbreken dan concessies te doen aan de veiligheid van kinderen. Stadszender AT5 meldde dit weekend dat in Amsterdam vier op de tien kinderdagverblijven vrezen hun locatie langere tijd te moeten sluiten vanwege personeelstekorten. De Brancheorganisatie herkent dat beeld. "We zien dat veel organisaties de medewerker op één zetten. Die zeggen: ik heb zoveel mensen, dus dit is wat ik kan doen." Dan kan het dus zijn dat ouders wordt verteld dat hun kind van de opvang moet. "Dat is verschrikkelijk, maar wel de enige uitweg als je te weinig mensen heb en je kunt niet aan de basisregels voldoen."

De Brancheorganisatie Kinderopvang is tegenstander van het kabinetsplan om de kinderopvang per 2025 nagenoeg gratis te maken. "Dan groeit de toestroom alleen maar", aldus Bijlsma.

Meer uit Binnenland

Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

1 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

2 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

6 uur geleden
Politie deelt naam en foto 9e verdachte moord op Sherwin Peterhof

PARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.

8 uur geleden
Gedetineerde maakt einde aan leven op politiebureau Spijkenisse

SPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.

8 uur geleden
Weeronline: 2025 op vijf na warmste jaar ooit gemeten

HOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.

10 uur geleden
Politiechef Rotterdam: helft explosies niet uit criminele hoek

ROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.

10 uur geleden