Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brancheclub roept trustkantoren op banden met Russen te verbreken

Brancheclub roept trustkantoren op banden met Russen te verbreken

DEN HAAG (ANP) - Holland Quaestor (HQ), de brancheorganisatie van de trustsector, roept trustkantoren op om hun banden met rijke Russen te verbreken. Volgens voorzitter Martin Wörsdörfer gaat het namelijk om de vraag of je als trustkantoor nu nog wel zaken met Russen wil doen. "Dat is aan bedrijven zelf, ik kan het niet afdwingen. Maar ik zou zeggen: niet doen."

Russische oligarchen kloppen de laatste jaren sowieso al steeds minder aan bij de zestien trustkantoren die Wörsdörfer vertegenwoordigt. Hoewel zijn achterban met grote spelers als Intertrust, TMF en Vistra goed is voor 80 procent van de trustomzet in Nederland, schat de HQ-voorzitter dat er hooguit nog met tien prominente Russen zaken wordt gedaan.

Ongeveer de helft van hen staat vermoedelijk nu op de sanctielijst. Wörsdörfer heeft namelijk begrepen dat er in zijn branche al zeker een handvol meldingen is gedaan naar aanleiding van de deze week tegen Rusland ingestelde sancties. "Met betrekking tot de Russen die op de sanctielijst staan is het makkelijk wat er nu moet gebeuren: alles bevriezen en melden bij de toezichthouder", aldus de branchevoorman die tot vorig jaar in de Tweede Kamer zat namens de VVD.

Krim

Dat er überhaupt nog maar weinig Russische klanten zijn bij de trustkantoren komt omdat de verhoudingen met Rusland een aantal jaar terug al erg zijn veranderd. Ten tijde van de Russische verovering van de Krim waren er bijvoorbeeld nog honderden prominente Russen klant van een trustkantoor hier.

Wörsdörfer denkt dat de Russen die echt iets te verbergen hebben tegenwoordig eerder hun vennootschappen laten beheren door de illegale trustsector. Dat is volgens de HQ-voorzitter al langer een probleem. Daarnaast is het natuurlijk mogelijk dat deze Russen naar een trustkantoor in een ander land zijn gestapt.

Wörsdörfer weet ook dat zijn sector vaak wordt geassocieerd met "schimmige belastingstructuren" en "brievenbusfirma's". Maar volgens hem is de situatie van een paar jaar terug niet meer te vergelijken met nu. "Wij staan onder streng toezicht", benadrukt hij. Als niet precies duidelijk is met wie zaken wordt gedaan, dan gaan de HQ-trustkantoren volgens hem niet met iemand in zee.

Meer uit Financieel

VS schorten handelsbeperking die Nexperia raakte een jaar op

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten schorten een maatregel op die veel meer Chinese bedrijven opzadelde met handelsbeperkingen, waaronder chipmaker Nexperia. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën tegen nieuwszender Fox Business. Het is een tegenprestatie voor het uitstel van strenge exportbeperkingen op zeldzame aardmetalen door China.

9 minuten geleden
Fors minder winst Chinese autofabrikant BYD door concurrentie

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft in het derde kwartaal opnieuw flink minder winst geboekt. De automaker kampt met toenemende concurrentie in zijn thuismarkt en moest zijn titel als bestverkopende automaker van China al afstaan aan concurrent SAIC Motor.

11 minuten geleden
ECB optimistischer over economische groei eurolanden

FRANKFURT (ANP/AFP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is optimistischer geworden over de economie van de eurolanden. De "neerwaartse risico's" voor economische groei in de eurozone zijn afgenomen, stelde centralebankpresident Christine Lagarde in haar toelichting op het rentebesluit.

1 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote stijgers op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal fors meer winst. De clouddiensten van het concern bleven profiteren van de snelle groei van nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI). Ook de advertentie-inkomsten van de zoekmachine en videoplatform YouTube namen verder toe.

2 uur geleden
Heineken stopt na dertig jaar als sponsor Champions League

AMSTERDAM (ANP/BELGA) - Bierbrouwer Heineken stopt na dertig jaar als sponsor van de Champions League. Het Nederlandse concern, dat gedurende die periode prominent zichtbaar was rond de wedstrijden in het belangrijkste Europese voetbaltoernooi voor clubs, geeft de voorkeur aan andere sponsordeals. Onder meer bij de Formule 1 blijft het merk goed zichtbaar, meldt de brouwer.

3 uur geleden
ECB laat rente in eurozone opnieuw onveranderd

FLORENCE (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de derde rentepauze op rij van de ECB.

3 uur geleden
VodafoneZiggo verliest minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo blijft omzet en internetklanten verliezen, maar laat daarbij wel verbetering zien. Het verlies van 18.500 internetklanten in het derde kwartaal is het beste resultaat sinds begin 2023. Dat komt doordat "het proactief vernieuwen van contracten zichtbaar heeft bijgedragen aan klantbehoud", meldt het telecombedrijf.

3 uur geleden