Brancheclub roept trustkantoren op banden met Russen te verbreken
DEN HAAG (ANP) - Holland Quaestor (HQ), de brancheorganisatie van de trustsector, roept trustkantoren op om hun banden met rijke Russen te verbreken. Volgens voorzitter Martin Wörsdörfer gaat het namelijk om de vraag of je als trustkantoor nu nog wel zaken met Russen wil doen. "Dat is aan bedrijven zelf, ik kan het niet afdwingen. Maar ik zou zeggen: niet doen."
Russische oligarchen kloppen de laatste jaren sowieso al steeds minder aan bij de zestien trustkantoren die Wörsdörfer vertegenwoordigt. Hoewel zijn achterban met grote spelers als Intertrust, TMF en Vistra goed is voor 80 procent van de trustomzet in Nederland, schat de HQ-voorzitter dat er hooguit nog met tien prominente Russen zaken wordt gedaan.
Ongeveer de helft van hen staat vermoedelijk nu op de sanctielijst. Wörsdörfer heeft namelijk begrepen dat er in zijn branche al zeker een handvol meldingen is gedaan naar aanleiding van de deze week tegen Rusland ingestelde sancties. "Met betrekking tot de Russen die op de sanctielijst staan is het makkelijk wat er nu moet gebeuren: alles bevriezen en melden bij de toezichthouder", aldus de branchevoorman die tot vorig jaar in de Tweede Kamer zat namens de VVD.
Krim
Dat er überhaupt nog maar weinig Russische klanten zijn bij de trustkantoren komt omdat de verhoudingen met Rusland een aantal jaar terug al erg zijn veranderd. Ten tijde van de Russische verovering van de Krim waren er bijvoorbeeld nog honderden prominente Russen klant van een trustkantoor hier.
Wörsdörfer denkt dat de Russen die echt iets te verbergen hebben tegenwoordig eerder hun vennootschappen laten beheren door de illegale trustsector. Dat is volgens de HQ-voorzitter al langer een probleem. Daarnaast is het natuurlijk mogelijk dat deze Russen naar een trustkantoor in een ander land zijn gestapt.
Wörsdörfer weet ook dat zijn sector vaak wordt geassocieerd met "schimmige belastingstructuren" en "brievenbusfirma's". Maar volgens hem is de situatie van een paar jaar terug niet meer te vergelijken met nu. "Wij staan onder streng toezicht", benadrukt hij. Als niet precies duidelijk is met wie zaken wordt gedaan, dan gaan de HQ-trustkantoren volgens hem niet met iemand in zee.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
8 uur geleden