Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brancheclub roept trustkantoren op banden met Russen te verbreken

Brancheclub roept trustkantoren op banden met Russen te verbreken

DEN HAAG (ANP) - Holland Quaestor (HQ), de brancheorganisatie van de trustsector, roept trustkantoren op om hun banden met rijke Russen te verbreken. Volgens voorzitter Martin Wörsdörfer gaat het namelijk om de vraag of je als trustkantoor nu nog wel zaken met Russen wil doen. "Dat is aan bedrijven zelf, ik kan het niet afdwingen. Maar ik zou zeggen: niet doen."

Russische oligarchen kloppen de laatste jaren sowieso al steeds minder aan bij de zestien trustkantoren die Wörsdörfer vertegenwoordigt. Hoewel zijn achterban met grote spelers als Intertrust, TMF en Vistra goed is voor 80 procent van de trustomzet in Nederland, schat de HQ-voorzitter dat er hooguit nog met tien prominente Russen zaken wordt gedaan.

Ongeveer de helft van hen staat vermoedelijk nu op de sanctielijst. Wörsdörfer heeft namelijk begrepen dat er in zijn branche al zeker een handvol meldingen is gedaan naar aanleiding van de deze week tegen Rusland ingestelde sancties. "Met betrekking tot de Russen die op de sanctielijst staan is het makkelijk wat er nu moet gebeuren: alles bevriezen en melden bij de toezichthouder", aldus de branchevoorman die tot vorig jaar in de Tweede Kamer zat namens de VVD.

Krim

Dat er überhaupt nog maar weinig Russische klanten zijn bij de trustkantoren komt omdat de verhoudingen met Rusland een aantal jaar terug al erg zijn veranderd. Ten tijde van de Russische verovering van de Krim waren er bijvoorbeeld nog honderden prominente Russen klant van een trustkantoor hier.

Wörsdörfer denkt dat de Russen die echt iets te verbergen hebben tegenwoordig eerder hun vennootschappen laten beheren door de illegale trustsector. Dat is volgens de HQ-voorzitter al langer een probleem. Daarnaast is het natuurlijk mogelijk dat deze Russen naar een trustkantoor in een ander land zijn gestapt.

Wörsdörfer weet ook dat zijn sector vaak wordt geassocieerd met "schimmige belastingstructuren" en "brievenbusfirma's". Maar volgens hem is de situatie van een paar jaar terug niet meer te vergelijken met nu. "Wij staan onder streng toezicht", benadrukt hij. Als niet precies duidelijk is met wie zaken wordt gedaan, dan gaan de HQ-trustkantoren volgens hem niet met iemand in zee.

Meer uit Financieel

VW-baas waarschuwt voor ingrijpende kostenbesparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."

25 minuten geleden
Carney: Canadese tegenheffingen treffen staal- en zuivelsector VS

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.

17 uur geleden
Banca Generali bestudeert ongevraagd overnamebod van concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.

18 uur geleden
Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

22 uur geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

1 dag geleden
FT: Duitsland heeft Europa's grootste gereguleerde cannabismarkt

FRANKFURT (ANP) - Duitsland is sinds de gedeeltelijke legalisering van cannabis twee jaar geleden uitgegroeid tot de grootste gereguleerde cannabismarkt van Europa, meldt de Financial Times. De import neemt sterk toe, terwijl conservatieve politici waarschuwen voor toenemende criminaliteit en gezondheidsrisico's.

1 dag geleden
Canada schort onderhandelingen over importtarieven met VS op

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada heeft de onderhandelingen met de Verenigde Staten over de importtarieven opgeschort. Beide partijen gaven elkaar de schuld van het mislukken van de onderhandelingen. Volgens premier Mark Carney is onvoldoende vooruitgang geboekt om de Canadese belangen te dienen.

1 dag geleden