Brancheclub: Nederlanders drinken steeds meer champagne
LEIDSCHENDAM (ANP) - Nederlanders drinken steeds meer champagne. De verkoop ligt inmiddels 30 procent hoger dan voor corona. Dat meldt de Vereniging Drankenhandel Nederland (VDN).
Doordat kerst dit jaar na het weekeinde viel, komt de verkoop deze maand iets langzamer op gang, aldus een woordvoerder. "De meeste champagne wordt deze week last minute in de winkels verkocht."
De branchevereniging baseert zich op representatieve steekproeven onder winkels van aangesloten leden. Nederland was tot voor kort - in vergelijking met landen als België, Duitsland en Frankrijk - nooit een typisch champagneland. "Maar tijdens corona is dat flink veranderd en zagen we bijna een verdubbeling van de verkoopcijfers."
Franse verkoopcijfers
Terwijl champagne in Nederland steeds populairder wordt, dalen de verkoopcijfers in Frankrijk, waar de wijn wordt geproduceerd. De laatste twee maanden nam de verkoop daar met een vijfde af in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, vermoedelijk vanwege de sterk gestegen prijzen van eten en drinken in het land.
De inflatie lijkt Nederlanders niet af te schrikken. Volgens brancheorganisatie VDN zijn de prijzen van andere voedingsmiddelen in verhouding sterker gestegen dan die van champagne. "Een fles Moët & Chandon - nog steeds de meest verkochte champagne in Nederland - kost normaal meer dan 50 euro en wordt nu verkocht rond de 40 euro", stelt de zegsman. Vorig jaar leek er even schaarste aan champagne te ontstaan, maar daarvan is nu geen sprake, aldus de VDN.
De brancheorganisatie constateert ook dat de goedkopere alternatieven, zoals de Spaanse cava en Italiaanse prosecco eveneens meer worden verkocht.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
7 uur geleden