Brancheclub horeca krijgt Delftse café-uitbaatster als voorzitter
AMSTERDAM (ANP) - Brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) heeft in de Delftse café-uitbaatster Marijke Vuik haar nieuwe voorzitter gevonden. Het is de eerste keer dat de belangenvereniging voor restaurants, cafés en hotels een vrouw als voorzitter krijgt. Robèr Willemsen legt die functie neer na zeven jaar, wat de maximale zittingsduur is voor de functie. Hij was een fel criticus van de gedwongen sluiting van horecazaken tijdens de coronacrisis.
De 39-jarige Vuik begon op haar 22e haar eerste horecabedrijf. Op dit moment heeft ze twee cafés in Delft en een slijterij. Daarnaast is ze de organisator van twee bierevenementen in Delft. Ze noemt het een "grote eer" om voorzitter te worden van KHN. Na de crisisjaren waarin horecagelegenheden vanwege corona gedwongen dicht moesten blijven, vindt ze het nu tijd voor "verbinding". Daarnaast vormt de personeelskrapte in de horeca een probleem. "Daar ligt een grote uitdaging voor de branche."
Vuik was tot voor kort ook actief voor D66 als gemeenteraadslid in Delft. Zij hield zich in de gemeenteraad vooral bezig met onderwijs, jeugdzorg, verkeer en afval.
Coronajaren
Willemsen voerde in de coronajaren het woord voor een van de hardst getroffen branches door de lockdowns. In 2020 en 2021 moesten cafés en restaurants volledig dicht of mochten ze maar heel beperkt open. Willemsen was vaak kritisch op de maatregelen die besmettingen tegen moesten houden, onder meer omdat er te weinig perspectief was voor horecaondernemers die hun omzet zagen wegvallen. Ook beweerde KHN dat er geen wetenschappelijk waterdicht bewijs was dat de horeca een grote bron van coronabesmettingen vormde.
Tegelijkertijd had hij te maken met sommige KHN-leden die harder wilden rebelleren tegen lockdownmaatregelen. Zo opende een aantal horecaondernemers in maart 2021 hun terrassen, terwijl dit verboden was vanwege de toen geldende coronamaatregelen. Die actie werd door lokale KHN-afdelingen in het leven geroepen.
"Ik heb volop genoten van mijn tijd als voorzitter, hoe zwaar en moeilijk het soms ook was. Vooral de coronaperiode was een rollercoaster, maar we hebben ons als KHN van onze goede kant kunnen laten zien en ik ben er trots op hoe we als branche uit de crisis zijn gekomen", zegt Willemsen nu. Hij wil zich nu volop richten op zijn eigen horecazaken en familie.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Signify heeft de omzet en winst zien dalen in het tweede kwartaal van 2026. De voormalige verlichtingsdivisie van Philips sprak van gemengde marktomstandigheden, met een aanhoudend momentum in de professionele verlichtingsprojecten in de Verenigde Staten en opkomende markten en een zwakkere vraag in Europa.
8 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Nederland kan zich geen infrastructuurbeleid veroorloven dat van incident naar incident beweegt. Daarvoor heeft topman Ton Hillen van bouwconcern Heijmans vrijdag gewaarschuwd bij de publicatie van de halfjaarcijfers, waarbij hij mede doelt op de recente sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer. Volgens hem is dat niet het eerste incident en hobbelt Nederland van de ene spoedreparatie naar de andere.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Frankrijk verzet zich tegen het gebruik van een geavanceerd zelfrijhulpsysteem van Tesla in de huidige vorm op Europese wegen. Nederland heeft de Full Self-Driving-rijassistentiesoftware wel toegelaten. De Franse minister van Transport voorziet echter veiligheidsproblemen.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Leiders en ministers van verschillende landen hebben verbaasd en boos gereageerd op de nieuwe importheffingen die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan zestig handelspartners.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben nieuwe importheffingen van 10 en 12,5 procent aangekondigd voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. Dat heeft de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer donderdag aangekondigd. Regeringsfunctionarissen noemen als reden voor de nieuwe importheffingen de vermeende lakse handhaving op verboden dwangarbeid.
1 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - De Europese buitenlandchef Kaja Kallas heeft de beweegredenen van Washington voor het opleggen van nieuwe invoerheffingen op Europese producten in twijfel getrokken. Ze noemde de aantijgingen over tekortkomingen in de Europese wetgeving tegen gedwongen arbeid ongegrond. "Dat kun je van de Europese Unie simpelweg niet zeggen", zei Kallas bij de ASEAN-bijeenkomsten in Manilla tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.
9 uur geleden